Remis w Ciechanowie w meczu awansem z rundy wiosennej

W sobotę, 17 listopada 2018 r. piłkarze seniorów Mazura Gostynin zagrali ostatni przed zimową przerwą mecz. W ramach 16 kolejki awansem z rundy wiosennej, podopieczni trenera Artura Kapeli zremisowali w Ciechanowie z MKS-em 1:1.

Pierwsze minuty ważnego pojedynku z bezpośrednim rywalem w tabeli, doskonale rozpoczęły się dla gostynińskiej drużyny. W 10 minucie po faulu rzut wolny z okolic narożnika lewej strony boiska wykonywał Jakub Kustra. Napastnik Mazura dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę zgrał Bartłomiej Dębicki a nadbiegający Rafał Wilamowski skierował ją do siatki, dając prowadzenie Mazurowi. Był to piąty gol przed przerwą w rozgrywkach najskuteczniejszego strzelca z Mazura w tej rundzie.

Następne minuty były dość wyrównane, z czasem MKS Ciechanów wyprowadzał groźniejsze akcje. Po jednej, z 21 minuty po strzale Tomasza Kamińskiego Mazur przed stratą bramki uratowała poprzeczka.

Niestety, niemal identyczny strzał Kamiński powtórzył tuż przed przerwą, tym razem trafiając już do siatki, po akcji z lewej strony boiska, tuż przed przerwą w 44 minucie.

Po przerwie Mazur miał wielkie szanse na wygranie meczu, jednak zabrakło skuteczności. Sytuacje bramkowe na trafienie na 2:1 mieli Mateusz Ostrowski, Jakub Kustra, Michał Patora jak i Bartosz Wiśniewski. Wynik remisowy 1:1 dla Mazura z bezpośrednim rywalem w tabeli nie jest najgorszym scenariuszem, jednak zwycięstwo, podobnie jak co najmniej remis tydzień temu w meczu z MKS Przasnysz, był w zasięgu ręki.

Był to ostatni oficjalny mecz ligowy w tym roku gostynińskiej drużyny.

Mazur przerwę zimową spędzi na 14 miejscu z 15 punktami, po 4 zwycięstwach, 3 remisach i 9 porażkach. Za nami w tabeli Kasztelan Sierpc i Mławianka Mława.

Wiosną trzeba koniecznie zdobywać punkty, gdyż 14 miejsce jest miejscem spadkowym.

MKS Ciechanów - Mazur Gostynin 1:1

Bramki: 10' Rafał Wilamowski - 44' Tomasz Kamiński

MKS Ciechanów: Rafał Olszewski - Olaf Chochołowski (77' Dawid Załęski), Patryk Tosik, Tomasz Kaminski, Łukasz Sepczyński, Damian Matusiak, Karol Borowiec, Emil Żółtek, Grzegorz Kiełkiewicz, Szymon Janakakos, Marcin Borowiec; trener: Piotr Janakakos

Mazur: Klaudiusz Kurek - Łukasz Kiełbasa, Piotr Dutkiewicz, Bartłomiej Błachnio, Bartosz Wiśniewski - Michał Patora (83' Eryk Przybylski), Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki (78' Filip Skupiński), Rafał Wilamowski Damian Surmak - Jakub Kustra; trener;: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski