Remis w ostatniej grze kontrolnej

W sobotę, 16 sierpnia 2014 r. w ostatnim meczu kontrolnym seniorów Mazura Gostynin przed rozpoczęciem Ligi Okręgowej padł wynik 4:4. Rywalem był grający w A-Klasie, spadkobierca trzecioligowego MKS-u, zespół KS Kutno.

Mecz a zwłaszcza pierwsza połowa była ciekawym widowiskiem i nieliczna widownia zgromadzona na Stadionie Miejskim obejrzała w tej części aż 6 bramek. Już w 2 minucie prostopadłe podanie na gola lobem nad wychodzącym bramkarzem Mazura Maciejem Czapskim zamienił Gracjan Sobczak. Mazur wyrównał dziesięć minut później, piłkę po zbyt słabym wybiciu bramkarza gości przejął Hubert Jaśkiewicz i podał do Mateusza Ziułkowskiego, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później Mazur prowadził,strzał Bartosza Komorowskiego głową dobił Dominik Dutkiewicz. Jednak goście wyrównali cztery minuty później a strzelcem bramki był Piotr Michalski. W 22 minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Ziułkowski i sędzia Marcin Nowicki odgwizdał rzut karny, Pewnie z jedenastu metrów uderzył Rafał Wilamowski. Nie minęły dwie minuty a czwartą bramkę dla Mazura zdobył, po strzale z rzutu wolnego Hubert Jaśkiewicz.

W drugiej połowie emocji i bramek było mniej. Do 76 minuty utrzymywał się wynik 4:2, a wtedy to na 4:3 bramkę zdobył, w podobny sposób do swojego pierwszego trafienia, Gracjan Sobczak. Niestety dla Mazura KS Kutno wyrównał, w 79 minucie drugą swoją bramkę zdobył Michalski. W 89 minucie Mazura przed stratą bramki uratowała poprzeczka i to goście mogli wyrównać, jednak na szczęście dla gostynian piłka po strzale Michalskiego odbiła się tuż przed linią bramkową.

Mazur rozgrywki Ligi Okręgowej zainauguruje w sobotę, 23 sierpnia o g. 17:00 wyjazdowym pojedynkiem z Unią Iłów, pierwsze spotkanie na Stadionie MOSiR przy ul. Sportowej 1 w środę, 27 sierpnia 2014 o g.18:00 a rywalem będzie Unia Czermno.

Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4

Bramki: 12′ Mateusz Ziułkowski, 14′ Dominik Dutkiewicz, 22′ Rafał Wilamowski (karny), 24; Hubert Jaśkiewicz – 2′ i 76′ Gracjan Sobczak, 18′ i 79′ Przemysław Michalski

Mazur rozpoczął w składzie: Maciej Czapski – Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Michał Zieliński, Piotr Wilamowski, Arkadiusz Górecki, Mateusz Ziułkowski, Dominik Dutkiewicz, Rafał Wilamowski, Hubert Jaśkiewicz, Bartosz Komorowski;

zagrali także: od 60′ bramkarz Bartosz Tomczak oraz Tomasz Józwiak, Mariusz Surmak, Mateusz Sławiński, Mateusz Tomaszewski i Przemysław Kamiński;

trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

KS Kutno:Czekalski – Domański (73` Wójcik), Seklecki (73` Ławniczak), H. Pokorski, Grzegorek – Kierus (65` A. Pokorski), Jaśkiewicz (30` Walczak), Jakubowski, Kaprusiak (30` Stasinowski, 71` Błaszczyk) – Michalski, Sobczak

Mazur - KS Kutno Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4Mazur Gostynin – KS Kutno 4:4