Trampkarze Mazura nadal bez punktów

W 4 kolejce rozgrywek 1 Ligi Mazowieckiej dzielnie walczący trampkarze Mazura Gostynin U-15 przegrali z liderem – zespołem AP Agape Białołęka 1:4. Kolejny raz Mazur zagrał dobrze tylko w pierwszej połowie, choć sam mecz był ciekawy i obfitujący w emocje.

Mazur do Warszawy na boisko na Tarchominie, gdzie gdzie rozgrywany był mecz i gdzie siedzibę ma słynna szkółka FC Barcelony – Escola Varsovia- udał się z nastawieniem pokazania jak najwięcej zaangażowania i woli walki. Zespół Agape, który był faworytem i którego grę obserwował na wideo trener Arkadiusz Szulczewski, został rozpracowany taktycznie, co ułatwiło ustawienie zawodników Mazura. Faktycznie w pierwszej połowie to niespodziewanie Mazur był drużyną stwarzającą sobie więcej bramek, a najdogodniejszej sytuacji nie wykorzystał w 26 minucie Eryk Przybylski. Niestety mimo przewagi Mazura, po błędzie jednego z obrońców naszego zespołu gospodarze zeszli z do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie Mazur szybko wyrównał, strzelając drugiego gola w rozgrywkach. Dobre podanie od Mateusza Ostrowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Olszewskiego dało minięcie linii obrony a napastnik Mazura w sytuacji sam na sam mimo wyjścia bramkarza rywala poza pole karne zdołał umieścić piłkę w siatce.

Niestety gospodarze przyśpieszyli grę i cztery minuty po stracie bramki wyszli znów na prowadzenie. Mazur mógł w kapitalny sposób wyrównać w 48 minucie, gdy po rzucie wolnym, wykonywanym z około 30 metrów przez Jana Kostkiewicza piłka obiła poprzeczkę i spadła tuż przed linią bramkową, wychodząc w pole gry, gdzie została wybita przez obrońców Agape.

Kilka minut później Mazur stracił trzecią bramkę, i mimo kolejnej dogodnej sytuacji w końcówce meczu Eryka Przybylskiego, nie zdołał już odrobić strat. Za to w ostatniej akcji meczu gospodarze ustalili wynik meczu na 4:1.

Pozostałe wyniki:

Naprzód Brwinów – Korona Ostrołęka 4:3

SF Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 4:0

S.S.M Wisła Płock – Wkra Żuromin

Tabela:

AP Agape Białołęka (Warszawa) – Mazur Gostynin 4:1

Bramki: 35' Jacek Giętkowski, 40' i 70' Daniel Ziółkowski, 51' Igor Tokarski – 36' Kacper Olszewski

Mazur U-15: Hubert Borowy (63' Mikołaj Radzki) – Patryk Szczepański (56' Jakub Stachowski), Norber Różycki (67' Paweł Znyk), Dariusz Kurkowski, Jan Kostkiewicz, Adam Kowalów (36' Mateusz Łuczak), Kacper Martyniuk (69' Dariusz Demitrow), Kacper Olszewski, Mateusz Ostrowski, Patryk Gronalewski, Eryk Przybylski (68' Dawid Rybicki); trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Witold Borowy