Trening Core Workout Mazura

Trenerzy Mazura wymyślili nietypowe zajęcia dla swoich zawodników i we wtorek, 29 lipca zabrali ich na bazę Akademii Inicjatyw Młodzieżowych przy ulicy Iwaszkiewicza, gdzie od roku prowadzone są zajęcia Core Workout.

Tam profesjonalny zespół instruktorów Klubu Kravtrening przeprowadził trening z piłkarzami Mazura Gostynin. Zajęcia zaczęły się od biegu interwałowego z ciągłą zmienną rytmu, obciążenia i ćwiczeń. Przeplatany był elementami działania w grupie – komunikacja w zespole. Trening właściwy to 10 specjalnie dobranych ćwiczeń na wzmocnienie nóg, czyli tych partii szczególnie ważnych dla piłkarzy. W treningu wykorzystano opony, w tym największa 300 kg, starą, ciężką rurę, pasy bułgarskie, łańcuch, młot, skakanki, ogromne, prostokątne wory, manekin – sylwetka człowieka, girie i hantle. Tak przebiegły dwie serie wraz z aktywnym odpoczynkiem, czyli prawie 100 półprzysiadów z wyskokiem.

Następny etap treningu jak zawsze pompa – próba charakteru, wytrzymałości, siły – starcie z 2,5 tonowym AIRONEM – samochodem terenowym i bieg z obciążeniem w maskach ograniczających dobór tlenu.

Na zakończenie Tao Yin – ćwiczenia oddechowe, rozluźniające, rozciągające. Dziękujemy bardzo trenerom, instruktorom, asystentom Klubu Kravtrenng, mamy nadzieję na rychłą powtórkę.

Na co dzień na terenie Akademii Inicjatyw Młodzieżowych prowadzone są zajęcia z Core Workout i Systemu Samoobrony Kravmaga. Każdy może przyjść i trenować, wystarczy tylko śledzić fanpage grupy: Fanpage Kravtrening

AS /PM / gostynin24.pl

Trening Core Workout