Trzecie zwycięstwo, komplet punktów z Okęciem

W 7 kolejce piłkarskiej Decatlon V Ligi Mazowieckiej seniorzy Mazura Gostynin wygrali na własnym boisku z Okęciem Warszawa 3:2.

Był to typowy mecz walki, w którym nikt nie odkładał nogi a kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

W pierwszej połowie padły dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. W 23 minucie dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego Eryka Wydrzyńskiego pięknie przedłużył Mateusz Ostrowski i piłka wpadła do bramki nad wybiegającym Hubertem Ihnatowiczem, bramkarzem Okęcia. W 38 minucie zespołowa akcja gości zakończyła się strzałem Piotra Balsama w długi róg bramki Sebastiana Kowalskiego i do przerwy był remis 1:1.

Od początku drugiej połowy Mazur atakował bramkę rywali. W 58 minucie nasz zespół na prowadzenie wyprowadził
Michał Matecki. Siedem minut później goście znów wyrównali po golu Michała Piłatkowskiego, który zdobył gola tuż po wejściu na boisko. Jednak nasz zespół nie dawał za wygraną. W 66 minucie fatalny błąd jednego z obrońców stołecznej drużyn, który postanowił dryblować, wykorzystał odbierając futbolówkę Eryk Przybylski.

Ostatnie minuty to zaostrzenie gry a oba zespoły kończyły w osłabieniu. Najpierw czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Mazura Paweł Znyk a na 10 minut przed końcem meczu za brutalny faul na Mateuszu Ostrowskim "czerwień" obejrzał Hubert Nowociej.

Mazur do końca meczu dzielnie się bronił i zasłużenie wygrał z Okęciem 3:2.

W tabeli nasz zespół zajmuje siódme miejsce z 11 punktami.

W najbliższą środę, 27 września 2023 r. o g. 16:00 Mazur czeka mecz półfinału Pucharu Poslki na szczeblu Płockiego OZPN z czwartoligową Wisłą II Płock a następne spotkanie ligowe to wyjazd do Makowianki Maków Mazowiecki (30 września. g. 13:00)

Mazur Gostynin - Okęcie Warszawa 3:2

bramki: 23' Mateusz Ostrowski, 58' Michał Matecki, 66' Eryk Przybylski - 38' Piotr Balsam, 65' Michał Piłatkowski

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Mateusz Dobieński - Michał Matecki (89' Mikołaj Nosalski), Paweł Znyk,Mateusz Ostrowski, Eryk Wydrzyński, Jan Rutkowski, Eryk Przybylski, trener: Arkadiusz Szulczewski

Okęcie: Hubert Ihnatowicz - Filip Nosarzewski, Filip Przygoda, Szymon Borucki,Mateusz Olkowski (80' Bartosz Szoja), Marcel Kwiatkowski (61' Michał Piłatkowski), Mikołaj Nowocień, Rafał Wroński, Jarosław Tarwacki, Robert Litawa (71' Bartosz Tober), Piotr Balsam; trener: Maciej Śliwowski

żółte kartki: Znyk, Ostrowski Dobieński - Wroński, Balsam, Baruch, Litawa, Kwiatkowski

czerwone kartki: 71' Znyk - 82' Nowocień