Tylko remis w meczu na szczycie

W pojedynku dwóch najlepszych zespołów Płockiej Ligi Okręgowej w 9 kolejce mimo ogromnej przewagi Mazur zremisował z Kasztelanem Sierpc 1:1. Gostynianie nadal na pozycji lidera tabeli.

W porównaniu z meczem pucharowym sprzed trzech dni nie było już szachowania składem i Mazur wyszedł pierwszą podstawową jedenastką.

Spotkanie bardzo ważne dla układu tabeli rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, w 11 minucie rzut wolny z lewej strony wykonywał Mazur. Piłkę na prawą stronę przerzucił Dominik Dutkiewicz, następnie Tomasz Józwiak dograł głową do wbiegającego w pole karne Konrada Stańczaka i pomocnik Mazura wpakował z bliska piłkę do siatki. Dla Konrada Stańczaka to już siódme trafienie w sezonie i wraz z Mateuszem Ziułkowskim są najskuteczniejszymi strzelcami zespołu. Mazur do przerwy nie wykorzystał kilku szans na podwyższenie wyniku.

Po przerwie gostynianie dalej zamykali „piwoszy” na ich połowie. W 49 minucie po mocnym strzale pod poprzeczkę Arkadiusza Góreckiego Mateusz Ambrochowicz popisał się fenomenalną interwencją, pokazując że jest najmocniejszym punktem zespołu Grzegorza Wenerskiego w tym meczu. W następnej akcji goście wykonywali rzut wolny z lewej strony boiska. Piłka została dograna w pole karne a tam w tłoku piłkę główkował, niestety dla Mazura w kierunku własnej bramki, Patryk Matusiak. Bramkarz Maciej Czapski zdołał ją jeszcze odbić, lecz przy dobitce Roberta Zielińskiego był już bezradny. Inicjatywa niespodziewanie przeszła na stronę gości i mogła się skończyć prowadzeniem w 58 minucie. W sytuacji sam na sam z Czapskim znalazł się Dawid Mórawski i uderzył piłkę obok wychodzącego bramkarza Mazura, jednak zmierzającą do bramki piłkę zdążył zabrać Patryk Matusiak. Na ostatnie 30 minut Mazur znów zamknął Kasztelana na własnej połowie, jednak podopieczni trenera Artura Szulwacha mimo ogromnej przewagi nie zdołali strzelić zwycięskiego gola.

Remis najbardziej ucieszył zespoły goniące w tabeli Mazura i Kasztelana. Mazur z 21 punktami nadal ma punkt przewagi na sierpczanami.

Kolejny mecz Mazur rozegra na wyjeździe, 12 października 2014 r. o g. 14:00 ze Skrwą w Łukomiu k. Sierpca. Zespół ten zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Mazur Gostynin – Kasztelan Sierpc 1:1

Bramki: 11′ Konrad Stańczak – 50′ Robert Zieliński

Mazur: Maciej Czapski – Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak – żółta kartka, Patryk Matusiak, Piotr Wilamowski, Arkadiusz Górecki, Dominik Dutkiewicz – żółta kartka, Tomasz Józwiak (51′ Rafał Wilamowski), Hubert Jaśkiewicz – żółta kartka (75′ Kamil Kosiński), Mateusz Ziułkowski, Bartosz Komorowski; trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Kasztelan: Mateusz Ambrochowicz – Robert Zieliński – żółta kartka, Marcin Szulc, Piotr Pawłowski – żółta kartka, Arkadiusz Ambrochowicz (46′ Marcin Sprycha), Michał Siennicki, Mateusz Telesiewicz, Łukasz Paczkowski, Arkadiusz Jastrzębski, Bartłomiej Śmigrodzki (12′ Damian Majewski – żółta kartka), Damian Murawski (82′ Patryk Folgier); trener: Grzegorz Wenerski

Sędziowali: Rafał Szczytniewski jako główny oraz Adrian Feltynowski i Przemysław Pawłowski

Mazur Gostynin - Kasztelan Sierpc 1:1Mazur Gostynin - Kasztelan Sierpc 1:1Mazur Gostynin - Kasztelan Sierpc 1:1Mazur Gostynin - Kasztelan Sierpc 1:1