W trzecim meczu ze Świtem bez punktów

W 3 kolejce piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin przegrali ze Świtem Staroźreby 1:2.

Drugie derby okręgu płockiego pomiędzy Mazurem a Świtem Staroźreby tak jak poprzedni mecz naszego zespołu z Amatorem Maszewo dostarczył wielu piłkarskich emocji.

W 31 minucie po rzucie rożnym w wykonaniu Jana Rutkowskiego najsprytniejszy był Eryk Przybylski i głową skierował piłkę do bramki.

Tuż przed przerwą goście wyrównali stan meczu. Strzał Michała Sadowskiego odbił Hubert Borowy, jednak dobitka Patryka Szczepańskiego okazała się skuteczna.

Po przerwie, trzy minuty po wznowieniu gry jak się okazało padła zwycięska bramka dla Świtu. Po dośrodkowaniu w pole karne i strzale głową Dawida Szczepanika było 2:1 dla Staroźreb.

Mazur atakował na bramkę gości, jednak brakowało skuteczności. W doliczonym czasie gry, który trwał 7 minut ze względu na liczne interwencje medyczne, podyktowany został rzut karny dla Świtu. Jednak strzał Bartosza Zielińskiego znakomicie obronił Hubert Borowy, także i dobitkę Szczepanika. Jednak po chwili sędzia kończył spotkanie.

Nasz zespół po trzech meczach w V Lidze ma 4 punkty i zajmować będzie po zakończeniu wszystkich spotkań w tej kolejce miejsce w środku tabeli.

Za tydzień w 4 kolejce mecz wyjazdowy na warszawskie Bemowo, gdzie Mazur zagra z Unią Warszawa (2 września, g. 13:30).