W V Lidze Mazur zaczął od zwycięstwa!

W pierwszej kolejce piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Mazowieckiej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w sobotę, 12 sierpnia 3:1 z Wkrą Bieżuń.

Znakomicie sezon rozpoczęli podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego, bo od zwycięstwa w pierwszym meczu.

Przy dopingu kibiców i w obecności dość sporej rzeszy kibiców i sympatyków klubu, w sobotnie popołudnie na nasze konto zapisały się trzy punkty.

Przed meczem nasz zespół otrzymał pamiątkowy puchar i gratyfikację od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej za awans do 5 Ligi.

Po pierwszych dość wyrównanych minutach trybuny gostynińskiego stadionu uradowały się po raz pierwszy w 23 minucie. Piękny strzał z około 25 metrów Pawła Znyka wylądował w siatce bieżunian.

Dziesięć minut później podyktowany został rzut karny za faul Piotra Dutkiewicza na Michale Dzięgielewskim. Skutecznie jedenastkę wykorzystał dla Wkry Dawid Ziemczyk.

Jednak to do przerwy nasz zespól prowadził, bo w doliczonym czasie gry kolejna jedenastka została podyktowana dla Mazura. Faulowany był przez Marcina Rokickiego Eryk Przybylski.

Rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Mateusz Ostrowski, który powrócił do swojego klubu w którym się wychował po czterech latach spędzonych w KS Kutno.

W czasie drugiej połowy kilkukrotnie doskonałymi interwencjami ratował Mazur przed stratą gola bramkarz Hubert Borowy. Jednak bramka decydująca o losach meczu padła w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Zupełnie nierozsądne rozgrywanie piłki pod swoją bramką obrony Wkry zakończyło się przejęciem piłki przez Mateusza Ostrowskiego, który dograł do Eryka Przybylskiego i najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w Płockiej Lidze Okręgowej także zanotował pierwszego gola w rozgrywkach Decathlon 5 Ligi.

Po meczu piłkarze cieszyli się wraz z kibicami z pierwszego zwycięstwa ligowego w tym sezonie.

Sezon rozkręca się na dobre, przed naszymi zawodnikami teraz gra do trzy dni. W najbliższą środę, 16 sierpnia (g. 17:30) w Raciążu w ramach 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN nasz zespół gra z A-Klasowymi Błękitnymi, a w sobotę, 19 sierpnia (g. 12:00) w Maszewie, już w ramach 2 kolejki Decathlon 5 Ligi, Mazur zagra derbowe spotkanie z Amatorem.

Mazur Gostynin - Wkra Bieżuń 3:1

Bramki: 23' Paweł Znyk, 45+2' Mateusz Ostrowski (rzut karny), 90' Eryk Przybylski - 36' Michał Dzięgielewski

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Kamil Augustyniak (90+2' Maciej Kowalski), Maciej Kowalczyk, Piotr Dutkiewicz - Michał Jędrzejczak (71' Mikołaj Nosalski), Mateusz Dobieński, Paweł Znyk (85' Dominik Wydrzyński), Mateusz Ostrowski, Michał Matecki (81' Bartłomiej Kapturowski), Eryk Przybylski (90+1 Adam Dubielak); trener: Arkadiusz Szulczewski

Wkra: Michał Michalak - Marcin Kądalski (78' Jakub Baca), Marcin Rokicki, Bartosz Narewski, Dawid Ziemczyk, Artur Krajewski, Michał Dzięgielewski, Sebastian Rybak, Kacper Banacki, Przemysław Wiśniewski, Marcin Kowalski; trener: Ewelina Liszewska, kierownik drużyny: Henryk Lawrenc