Wygrana w sparingu po genialnej bramce z przewrotki

W drugiej grze kontrolnej w ramach przygotowań do IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura sprawdzili swoją formę w meczu kontrolnym w Łowiczu z rezerwami III-ligowego Pelikana.

Mazur wygrał 2:0 i było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Waldemara Figurskiego. Sam mecz po pierwszych minutach, w których było dużo strat i niedokładnych podań i strat, ułożył się po myśli Mazura w 39 minucie. Wtedy po rzucie rożnym górną piłkę w pole karnym zagrał Rafał Wilamowski a przepięknym strzałem piłkarskimi nożycami, czyli przewrotką, bramkarza rywali pokonał napastnik Jakub Kustra.

Mazur wynik spotkania kontrolnego na 2:0 ustalił w 58 minucie. Tutaj z bardzo dobrej strony pokazała się dwójka juniorów Mazura. Mateusz Ostrowski podał prostopadle do Eryka Przybylskiego a napastnik Mazura precyzyjnym strzałem trafił do siatki w sytuacji sam na sam.

Gospodarze – Pelikan II Łowicz występujący w rozgrywkach IV Ligi Łódzkiej kilkukrotnie stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, rywale Mazura często strzelali z dystansu, jednak obrona Mazura spisywała się tego dnia bez zarzutu.

Kolejna gra kontrolna w czwartek, 22 lutego z GKS Baruchowo (Kujawsko-Pomorska Liga Okręgowa). Dokładny termin i miejsce podane zostaną na stronie klubowej.

Pelikan II Łowicz – Mazur Gostynin 0:2

Bramki: 39' Jakub Kustra, 58' Eryk Przybylski

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy – Jarosław Kułaga, Piotr Stępniak, Damian Skumórski, Łukasz Kiełbasa – Eryk Przybylski, Konrad Popławski, Michał Matecki, Rafał Wilamowski – Damian Surmak, Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

Zagrali także: Adrian Rak, Bartosz Tomczak, Piotr Dutkiewicz, Bartosz Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Mateusz Ostrowski