Wygrany sparing z juniorami Wisły

W piątej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2023/24 Decathlon V Ligi zespół seniorów Mazura zmierzył się w sobotę, 24 lutego 2024 r. z juniorami SSM Wisły Płock z rocznika 2007 i młodsi, grających w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Mazur wygrał 3:2, choć nie przyszło to tak łatwo jak w poprzednim sparingu z Promykiem Nowa Sucha. W 8 minucie zespołową akcję wykończył pięknym strzałem Michał Matecki, Wisła wyrównała w 26 minucie, jednak do przerwy Mazur prowadził po golu jednego z kilku testowanych zawodników w naszej drużynie.

W 36 minucie Hubert Borowy w pięknym stylu obronił rzut karny i dobitkę z kilku metrów.

W drugiej połowie po strzale głową po rzucie rożnym Mazur wyszedł na prowadzenie 3:1, juniorzy Wisły jeszcze na 7 minut przed końcem doprowadzili do stanu 3:2, jednak już nie zdołali odmienić wyniku meczu i doprowadzić do remisu.

Za tydzień, w sobotę, 2 marca przedostatni sparing przed rozpoczęciem ligi. Termin meczu podany zostanie na stronie klubowej i na www.twitter.com/MGostynin.

Mazur Gostynin - SSM Wisła Płock U-17 3:2

Bramki: 8' Michał Matecki, 31' zawodnik testowany, 65' zawodnik testowany - 26' Filip Bogusiewicz, 83' Kamil Sieklicki

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, zawodnik testowany - Michał Matecki, , Wiktor Smyczyński, Paweł Znyk, zawodnik testowany - Eryk Przybylski, zawodnik testowany; trener: Filip Skupiński

Zagrali także: Sebastian Kowalski, Adam Dubielak, Maciej Kowalski, Filip Skupiński, Oskar Tarczyński