Zwycięstwo juniorów na zakończenie sezonu

W 14 kolejce Płockiej Ligi Juniorów U-19 Mazur Gostynin pokonał w ostatniej 14 kolejce zwycięzcę rozgrywek Skrę Drobin 4:0. Hat-trickiem popisał się Jakub Stachowski.

Sobotni mecz był jedynie prestiżowym pojedynkiem dwóch najlepszych zespołów juniorskich Płockiej Ligi Okręgowej. Skra już dwa tygodnie temu zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach podczas gdy Mazur miał już zapewnione drugie miejsce.

W pierwszej połowie bramek nie było, co nie znaczy że nic na boisku się działo, w 28 minucie Hubert Borowy bramkarz Mazura obronił rzut karny a od 41 minuty Mazur grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla zawodnika rywali.

Bramki padały w drugiej części meczu, w 57 minucie Mateusz Ostrowski z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne a piłkę do siatki głową skierował Patryk Gronalewski. W 66 minucie po akcji lewą stroną na 2:0 podwyższył Jakub Stachowski, pomocnik zespołu Mazura zdobył kolejne bramki w 68 minucie po pięknym strzale z dystansu oraz tuż przed końcem meczu, w 87 minucie po indywidualnej akcji lewą stroną boiska.

Mazur z 27 punktami zakończył sezon 2017/18 Płockiej Ligi Juniorów A1 na drugim miejscu.

Mazur Gostynin U-19 - Skra Drobin U-19 4:0

Bramki: 53' Patryk Gronalewski, 66' 68' i 87' Jakub Stachowski

Mazur:Hubert Borowy - Michał Węglewski (81' Norbert Różycki), Mateusz Kłosiński, Dariusz Kurkowski, Sebastian Surmak (57' Jakub Gątarski), Jakub Stachowski, Mateusz Ostrowski, Michał Matecki (71' Paweł Znyk), Patryk Gronalewski, Kacper Olszewski, Eryk Przybylski (74' Adam Kowalów);

trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Witold Borowy

Żółta kartka: Norbert Różycki