IV Liga wraca do Gostynina!

IV Liga wraca do Gostynina

Mecz 23 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej pomiędzy Mazurem Gostynin a Skrwą Łukomie był tylko formalnością, po tym jak kolejne punkty zgubił drugi w tabeli Kasztelan Sierpc. Przy Sportowej strzeliły korki od szampanów z okazji powrotu do IV Ligi, wcześniej odbyła się patriotyczna lekcja pamięci.

Po ostatniej wygranej tydzień temu Mazura nad drugim Kasztelanem Sierpc, trzech punktów brakowało podopiecznym Artura Szulwacha do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w tabeli. Na dodatek sierpczanie podejmowali na własnym boisku w tej kolejce trzeciego Amatora Maszewo i jak się okazało, goście zdobyli trzy punkty, w ten sposób zapewniając awans Mazurowi. Jednak gostynińscy piłkarze grali na całego o trzy punkty i ten cel zrealizowali. Po pięknych zespołowych akcjach gole padały w 36 (strzelcem Arkadiusz Górecki), 56 (Hubert Jaśkiewicz), 85 (Jan Domagała) i 87 minucie (Mariusz Surmak) a Mazur pokonał rywala 4:0.

Kolejne spotkanie to pojedynek ze Zrywem w Bielsku, w niedzielę, 7 czerwca 2015 r. o g. 17:00.

Mazur Gostynin – Skrwa Łukomie 4:0

Bramki: 36' Arkadiusz Górecki, 56' Hubert Jaśkiewicz, 85' Jan Domagała, 87' Mariusz Surmak

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Dutkiewicz (63' Kamil Kosiński), Patryk Matusiak, Konrad Stańczak, Piotr Wilamowski (76' Bartosz Dutkiewicz), Arkadiusz Górecki, Dominik Dutkiewicz, Hubert Jaśkiewicz, Damian Surmak (żółta kartka), Tomasz Józwiak (58' Mariusz Surmak), Rafał Wilamowski (71' Jan Domagała); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Skrwa: Krystian Przybysławski – Mariusz Beksa, Michał Beksa (66' Mateusz Sadowski), Jarosław Brzemiński, Mariusz Pesta, Jacek Beksa, Michał Jagodziński, Radosław Kowalski, Patryk Karczewski, Piotr Wiśniewski (67' Kamil Górecki), Piotr Sadowski; trener: Roman Betlejewski

Kilka godzin wcześniej z inicjatywy działaczy trenerów oraz działaczy klubu doszło do patriotycznej lekcji historii z udziałem piłkarzy. W 70. rocznicę ekshumacji ciał ofiar zbrodni hitlerowskiej z Woli Łąckiej z 1939 roku i pogrzebów na Cmentarzu Parafialnym w Gostyninie, która wypadła właśnie w maju tego roku, zapalone zostały znicze oraz złożona wiązanka wraz z szalikiem na grobie mec. Mieczysława Święcickiego, Prezesa Mazura. Krótką lekcję oraz przedstawienie biografii i zasług w rozwój klubu rozstrzelanego 1 grudnia 1939 roku przez hitlerowskich nazistów Prezesa przeprowadził trener i nauczyciel Arkadiusz Szulczewski.

Piłkarze nie zapomnieli także o swoim koledze z boiska Tomku Rucińskim, który zmarł 10 lat temu. W lekcji udział wzięli piłkarze seniorów, juniorów i trampkarzy.

Kolejka 23 - 30-31 maja

Kasztelan Sierpc