Juniorzy na szóstkę. Hat-tricki Gronalewskiego i Olszewskiego

Pierwsze trzy punkty w rozgrywkach piłkarskiej 1 Ligi Wojewódzkiej zdobyli juniorzy Mazura Gostynin, którzy pokonali Spartę Mochowo 6:0.

To drugi mecz w tym sezonie i drugi w roli gospodarza, rozgrywany na boisku Stoczniowca w Radziwiu. Mazur U-17 był zdecydowanie lepszym zespołem i w potyczce z beniaminkiem rozgrywek – Spartą Mochowo – pokazał wyższość, wygrywając pewnie 6:0.

Pierwszą bramkę strzelił w 16 minucie Patryk Gronalewski, kończąc zespołową akcję. W 27 minucie sędzia meczu podyktował rzut karny za faul na Kacprze Olszewskim, jednak kapitan zespołu juniorów Mateusz Ostrowski nie wykorzystał jedenastki. Do przerwy Mazur prowadził 2:0, po drugiej bramce Patryka Gronalewskiego, który wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą rywala.

Hat-trick Gronalewski skompletował kilka minut po przerwie, wykończając akcję lewą stroną boiska.

Od 62 minuty kolejne bramki zdobywał już Kacper Olszewski, pierwszą po błędzie bramkarza, napastnik Mazura przejął piłkę i trafił do pustej bramki, wyprowadzając Mazur na 4:0, na 5:0 Olszewski podwyższył wykończając akcję lewą stroną boiska a na 6:0, zdobywając jak kolega z zespołu hat-tricka, trafił w 75 minucie.

Cały zespół Mazura zagrał bardzo dobry mecz, pewnie pokonując beniaminka.

Kolejny mecz juniorzy U-17 zagrają za dwa tygodnie, już na Stadionie MOSiR w Gostyninie w niedzielę, 9 kwietnia 2017 r. o g. 11:00 podejmą Koronę Ostrołęka w meczu 5 kolejki 1 Ligi Wojewódzkiej

Mazur Gostynin – Sparta Mochowo 6:0

Bramki: 16', 38' i 48' Patryk Gronalewski, 62' 68' i 75' Kacper Olszewski

Mazur: Hubert Borowy – Dominik Staniszewski, Mateusz Kłosiński, Dariusz Kurkowski, Norbert Różycki - Jakub Stachowski, Mateusz Ostrowski, Adam Kowalów (59' Michał Weglewski), Kacper Martyniuk (59' Paweł Znyk) - Kacper Olszewski, Patryk Gronalewski; trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Witold Borowy