Mazur krok od powrotu do IV Ligi!

W meczu na szczycie 22 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin pokonali drugiego Kasztelana Sierpc 3:0 i brakuje im już tylko trzech punktów do zapewnienia awansu do IV Ligi.

Wiadome było już od długiego czasu, że spotkanie Mazura z Kasztelanem zdecyduje o końcowym rozstrzygnięciu w tabeli rozgrywek. Mimo wpadki w ubiegłym tygodniu Mazura w meczu z Amatorem Maszewo , nastawienie w drużynie Artura Szulwacha było bardzo bojowe a rywal szczegółowo rozpracowany.

Pierwsze minuty jednak nie wskazywały, że końcowe rozstrzygnięcie może być pomyślne dla Mazura. W 21 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i główce jednego z graczy gospodarzy, słupek uratował Mazura przed stratą bramki. Chwilę później po zbyt długim przetrzymywaniu piłki w rękach przez bramkarza Roberta Ratajskiego, sędzia Rafał Szczytniewski podyktował rzut wolny pośredni dla Kasztelana, na szczęście strzał trafił w mur zawodników z Gostynina. To było tyle, jeśli chodzi o przewagę Kasztelana na boisku. Mazur jednak schodził ku radości dość licznie zgromadzonych fanów z Gostynina na trybunach do przerwy z prowadzeniem. W 43 minucie po prostopadłej piłce za linię obrony z jednym z obrońców pojedynek fizyczny wygrał Tomasz Józwiak, następnie podał piłkę do biegnącego w kierunku bramki Bartosza Komorowskiego, a najlepszy strzelec Mazura wykorzystał świetną sytuację, trafiając w tym sezonie po raz 20.

Tuż po przerwie Mazur zadał drugi cios gospodarzom, w 48 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Huberta Jaśkiewicza, do siatki trafił Tomasz Józwiak. W 70 minucie, było już widome, że Mazur ten mecz wygra. Głową po dośrodkowaniu Jaśkiewicza z rzutu rożnego trafił do siatki Konrad Stańczak. Do końca meczu już nie wydarzyło się nic szczególnego i po bardzo dobrej grze, Mazur wywiózł trzy punkty z bardzo trudnego terenu.

Podopieczni trenera Artura Szulwacha są już jedną nogą w IV Lidze. Do zapewnienia sobie pewnego awansu brakuje 3 punktów. Najbliższa okazja na ich zdobycie w sobotę, 30 maja 2015 r. o g. 17:30 na stadionie MOSiR w Gostyninie, kiedy to gostyniński zespół zmierzy się ze Skrwą Łukomie. Zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie i miejmy nadzieję, że już za tydzień Mazur będzie świętować powrót do IV Ligi po spadku z sezonu 2013/14.

Kasztelan Sierpc - Mazur Gostynin 0:3

Bramki: 43' Bartosz Komorowski, 48' Tomasz Józwiak, 70' Konrad Stańczak

Kasztelan: Mateusz Ambrochowicz – Bartłomiej Śmigrodzki, Robert Zieliński, Marcin Szulc (74' Dawid Rosiak), Damian Mórawski (65' Maciej Gołębiewski), Konrad Subocz (58' Maciej Niemczewski), Arkadiusz Jastrzębski, Maciej Lemanowicz, Damian Majewski, Łukasz Paczkowski (84' Marcin Sprycha), Michał Siennicki; trener: Grzegorz Wenerski

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Dutkiewicz (żółta kartka), Konrad Stańczak (żółta kartka) (82' Kamil Kosiński), Patryk Matusiak (żółta kartka), Piotr Wilamowski, Dominik Dutkiewicz, Damian Surmak, Arkadiusz Górecki, Tomasz Józwiak (72' Mariusz Surmak), Bartosz Komorowski (55' Rafał Wilamowski), Hubert Jaśkiewicz (78' Mateusz Ziułkowski); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski