Mazur królem jesieni. Dwie bramki Wachaczyka

W 13 kolejce rozgrywek piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali 2:0 na wyjeździe w Drobinie ze Skrą i pewnie zostali liderem rozgrywek po pierwszej rundzie – jesiennej.

Mecz ostatniej kolejki rundy jesiennej dla Mazura Gostynin okazał się być kolejnym pewnym zwycięstwem. Mimo poważnych osłabień – braku dwóch napastników kontuzjowanego Rafała Wilamowskiego i pauzującego za kartki Jakuba Kustry – na boisku w Drobinie był drużyną dyktującą warunki gry przez 90 minut. A spotkały się niedzielne popołudnie najskuteczniejszy zespół ligi – Skra – oraz zespół, który stracił najmniej bramek w lidze – Mazur.

Pierwsza bramka padła w 33 minucie, po zespołowej akcji kluczowym podaniem do Piotra Wachaczyka popisał się Mateusz Ziułkowski a Wachaczyk w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Skry. W drugiej połowie w 59 minucie najpierw w słupek trafił Sebastian Surmak a chwilę później w tej samej akcji w poprzeczkę po strzale zza pola karnego uderzył Mateusz Ziułkowski.

Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać do 79 minuty, kiedy to brak powrotu po akcji ofensywnej zespoły Skry wykorzystał Mazur. Piłkę w środku pola przejął Bartłomiej Dębicki i popędził w kierunku bramki rywala wraz z Piotrem Wachaczykiem, któremu Dębicki podał w kluczowym momencie futbolówkę, a ten pewnym strzałem trafił po raz drugi, strzelając swoją siódmą bramkę w sezonie.

Mazur powinien wygrać wyżej, jednak kilka zmarnowanych sytuacji strzeleckich spowodowało, ze stało się inaczej.

Nasz zespół został liderem rundy jesiennej z dorobkiem 32 punktów, o trzy punkty wyprzedza Amatora Maszewo i o cztery Kasztelana Sierpc.

Za tydzień ma zostać rozegrana awansem jedna kolejka z rundy wiosennej, o czym zdecydował prowadzący rozgrywki Płocki OZPN. Mazur Gostynin miał by zagrać na wyjeździe ze Skrwą Łukomie. O dokładnym terminie meczu poinformujemy niebawem.

Skra Drobin – Mazur Gostynin 0:2

Bramki: 33' 79' Piotr Wachaczyk

Skra Drobin: Patryk Kwaśniewski – Jarosław Ciarkowski, Daniel Sawicki, Jakub Gąsiorowski, Paweł Kopczyński (77' Daniel Zjadewicz), Marcin Kwiatkowski, Bartłomiej Mielczarski, Hubert Krzysztofiak – żółta kartka (87' Daniel Zjadewicz), Michał Lemanowicz (88' Piotr Baczewski), Damian Domeradzki (46' Marcin Gajewski), Marcin Kowalski; trener: Michał Lemanowicz

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Bartosz Dutkiewicz – żółta kartka (88' Maciej Piórkowski), Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Kiełbasa, Michał Matecki, Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Piotr Wachaczyk, Sebastian Surmak; trener: Jan Błaszczyk