Mazura trafił siedem razy, hat-trick Kustry

Po przegranej batalii w okręgowym Pucharze Polski piłkarze seniorów Mazura wrócili do rzeczywistości do rozgrywek Ligi Okręgowej. W 10 kolejce w sobotę, 22 października wysoko wygrali 7:2 na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Ciółkowem.

Zespół ULKS przez cały mecz był tylko tłem dla technicznie i skutecznie grającego Mazura. Gostyniński zespół worek z bramkami rozwiązał w 20 minucie, po rzucie karnym podyktowanym za faul na Arkadiuszu Wróblewskim celnym strzałem popisał się Jakub Kustra. Nasz zespół do przerwy po jeszcze jednym golu Kustry i po jednym trafieniu Piotra Dutkiewicza i Mateusza Ziułkowskiego prowadził 4:0. Po przerwie gospodarze z Ciółkowa strzelili pierwszą bramkę, po akcji prawą stroną boiska, lecz kolejne gole znów wpadały tylko do siatki gospodarzy. Kolejny raz hat-trick zdobył Jakub Kustra, najskuteczniejszy zawodnik Mazura, który ma już na koncie 14 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców całej ligi. Nasz zespół kończył mecz w dziesięciu, po dwóch żółtych kartkach i w efekcie czerwonej dla Patryka Matusiaka.

Gospodarze w ostatniej akcji meczu zdobyli jeszcze gola, wcześniej po indywidualnej akcji siódmą bramkę zdobył dla Mazura Bartłomiej Dębicki i mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla drużyny z Gostynina.

ULKS Ciółkowo to jak dotąd najsłabsza drużyna, z jaką mierzył się Mazur w tym sezonie, wynik strzelonych bramek Mazura, gdyby nie zawodziła skuteczność, powinien być co najmniej dwucyfrowy.

Mazur do niedzieli będzie liderem, jednak zmieni się to najprawdopodobniej, kiedy swoje mecze rozegrają dotychczasowy lider Amator Maszewo i dotychczas drugi – Kasztelan Sierpc.

Kolejny mecz Mazur rozegra na własnym boisku, w następną sobotę, 29 października 2016 r. o g. 15:00 na Stadionie MOSiR rywalem będą Stegny Wyszogród.

ULKS Ciółkowo – Mazur Gostynin 2:7

46' Sebastian Feliciak, 90' Przemysław Cieszkowski – 19' Piotr Dutkiewicz, 21' (karny) 43' i 67' Jakub Kustra, 40' i 53' Mateusz Ziułkowski, 89' Bartłomiej Dębicki

Ciółkowo: Kamil Siłkowski – Ryszard Książek, Dawid Brzeski, Łukasz Matuszak, Rafał Iwański, Michał Aronowski, Rafał Bogdański, Sebastian Feliciak, Michał Oskroba, Przemysław Cieszkowski, Marcin Sumiński – żółta kartka; trener: Zenon Milewski

Mazur: Bartosz Tomczak (68' Arkadiusz Kalinowski) – Bartosz Dutkiewicz (71' Maciej Piórkowski), Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak – żółta kartka + żółta kartka = 82' czerwona kartka, Arkadiusz Wróblewski, Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Sebastian Surmak (46' Przemysław Kamiński), Michał Matecki, Piotr Wachaczyk (65 Rafał Wilamowski), Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk