Pewne zwycięstwo Mazura, hat-trick Kustry

W meczu 7 kolejki piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin wygrał z Wichrem Cieszewo 4:0. W środę bardzo ważny mecz pucharowy z Deltą Słupno.

Mecz z niżej notowanym rywalem był jednostronnym widowiskiem a Mazur przewagę udokumentował w 22 minucie. Po zespołowej akcji i podaniu od Jakuba Kustry do bramki na 1:0 dla gostynińskiej drużyny trafił Łukasz Kiełbasa. W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się Jakub Kustra, który zdobył klasycznego hat-tricka. Z dorobkiem dziewięciu bramek napastnik Mazura jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu i został liderem strzelców całej Ligi Okręgowej.

Mazur w tabeli z 17 punktami pozostaje w tabeli na 2 miejscu, tuż za Amatorem Maszewo.

Kolejny mecz, bardzo prestiżowy, Mazur rozegra w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN, gdzie tylko krok pozostał, aby zagrać w finale. Spotkanie z wyżej notowaną, czwartoligową Deltą Słupno, w środę, 5 października 2016 r. o g. 16:00 na stadionie MOSiR w Gostyninie. Przypomnijmy, że do drużyny ze Słupna, która zajmuje obecnie ostatnie, 20 miejsce w IV Lidze, odeszło w przerwie między sezonem dwóch zawodników z Gostynina – Damian Surmak i Bartosz Komorowski.

Mazur Gostynin – Wicher Cieszewo 4:0

Bramki: 22' Łukasz Kiełbasa, 76' 82' 85' Jakub Kustra

Mazur Gostynin: Bartosz Tomczak – Bartosz Dutkiewicz (68' Piotr Wachaczyk), Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Kiełbasa, Piotr Dutkiewicz, Michał Matecki, Maciej Piórkowski (46' Mateusz Ziułkowski), Bartłomiej Dębicki – żółta kartka, Przemysław Kamiński (46' Sebastian Surmak), Rafał Wilamowski (46' Arkadiusz Wróblewski), Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk

Wicher: Michał Gozdan – Mateusz Popieralski (80' Mateusz Łaciński), Piotr Nowocin, Piotr Klimek, Mateusz Sadowski, Kamil Tokarski, Krzysztof Grotkiewicz, Łukasz Marciniak, Rafał Kaczorowski, Bogdan Grotkiewicz (64' Adam Gozdan), Arkadiusz Wiśniewski; trener: Cezariusz Raczkowski