Temat Mazura poruszony na Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

W środę, 29 października 2014 r. w Urzędzie Miasta Gostynina odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, na którym m.in.: przedstawiona została aktualna sytuacja w klubie MKS Mazur Gostynin.

Obrady pod nieobecność przewodniczącej Lidii Pawikowskiej poprowadził wiceprzewodniczący Arkadiusz Szulczewski. Na posiedzenie komisji przybyli także radni Jolanta Syska-Szymczak, Arkadiusz Górski i Paweł Kalinowski.

Wśród gości zaproszonych był Prezes MKS Mazur Gostynin Grzegorz Sławiński, który przedstawił zebranym aktualną sytuację w klubie. Wymienił na początku sukcesy trampkarzy i pozycję w tabeli, jakie zajmują poszczególne drużyny grup wiekowych Mazura, tj.:

- seniorzy – 1 miejsce po 12 kolejkach w Lidze Okręgowej

- juniorzy młodsi – 6 miejsce w Płockiej Lidze Juniorów U-17 po rundzie jesiennej

- trampkarze starsi – zwycięstwo w rozgrywkach PLT U-15

- trampkarze młodsi – na 2 kolejki przed końcem zapewnione pierwsze miejsce w PLT U-14

- młodzicy – szóste miejsce po 3 turniejach w rozgrywkach PLM U-12

- orlicy – drugie miejsce po 3 turniejach w rozgrywkach PLM U-11 w grupie B.

Potem przyszedł czas na przedstawienie aktualnej sytuacji finansowej w klubie na koniec 2014 roku, która niestety nie jest najlepsza:- Otrzymaliśmy z dotacji w sumie 86 tysięcy złotych a wydatki za ten rok wyniosą 111 tysięcy złotych -powiedział prezes Grzegorz Sławiński:- Jesteśmy w tej chwili na etapie rozmów, gdzie możemy pozyskać pewne środki, jednak szacuje braknie 6 – 7 tysięcy złotych do zamknięcia budżetu –dodał

Do przychodów należały także opłaty od transferu jednego zawodnika oraz wypożyczenia dwóch, które wyniosły 2700 zł oraz wpłaty od członków i sympatyków, które wyniosły w sumie 5900 zł.

Co do kosztów, Prezes Sławiński przedstawił, że najwięcej wyniosły wynagrodzenia dla kadry trenerskiej – 35 tysięcy złotych a kolejnymi ważnymi wydatkami były transport na mecze – 26 tysięcy złotych, delegacje sędziowskie – 12 500 złotych i regulaminowe opłaty – 10 200 zł. Ważnym wydatkiem w tym roku była ochrona meczu z MKS Polonią, która kosztowała 7100 złotych.

Bardzo cenna jest praca społeczna zarządu i innych sympatyków, osób ochraniających mecze oraz pomoc pracowników MOSiR. Prezes Sławiński dodał też, że docenia darowizny od sponsorów w postaci piłek, kurtek itp.- Serdecznie za tę pomoc dziękuję i proszę o jeszcze –dodał.

Padły także pytania od radnych:- Miło się słucha, sukcesy są. Jeśli znowu awansują do IV ligi, to może być problem. Czwarty rok z rzędu dyskutowaliśmy, jak pomóc, dlatego ważny jest sponsoring –powiedział radny Arkadiusz Górski:– Kadencja się kończy, potem będzie nowa władza i spotkacie się przy konstrukcji budżetu –dodał.

Ważną kwestię poruszył radny Arkadiusz Szulczewski, także trener trampkarzy:- Za 2 lata mija 90 rocznica założenia klubu. Chciałbym, aby zorganizowano mecz seniorów z jakąś dobrą drużyną. Wydaje mi się, że miasto mogło by to wspomóc.Przypomniał także obecnym kulisy wyjazdu w czerwcu do Langenfeld, gdzie trampkarze zajęli dwa drugie miejsca oraz podziękował Urzędowi Miasta za sfinansowanie wyjazdu.

Radny Paweł Kalinowski pytał, czy była nawiązana jakaś współpraca z innym klubem:- Nie była formalnie, natomiast wymiana zawodnikami między drużynami z Lucienia i Szczawina jest –odpowiedział prezes Sławiński.

Teraz przed klubem ważne zadanie w postaci zorganizowania środków na start już wiosną 2015 roku dwóch grup w rozgrywkach wojewódzkiej Mazowieckiej Ligi Trampkarzy (U-14 i U-15). Będzie dążenie ze strony klubu do tego, aby rodzice piłkarzy także wspomogli zorganizowanie transportu na mecze wyjazdowe, jednak wszystko zależy od kwoty, jaka otrzymana zostanie z dotacji celowych na przyszły rok. A wysokość środków przeznaczonych na dotację zależy już od nowego budżetu, który uchwalać będzie nowa Rada Miejska VII Kadencji.

Przypomnijmy, Mazur w tym roku korzystał z dotacji z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina oraz dotacji na realizację zadań z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Temat Mazura poruszony na Komisji Edukacji, Kultury i Sportu