Trzy punkty na Wielkanoc. Piąte zwycięstwo ligowe Mazura

W 18 kolejce piłkarskiej Decathlon V Ligi seniorzy Mazura w Wielki Piątek, 29 marca 2024 r.odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, pokonując na wyjeździe Świt Staroźreby 1:0.

Po pierwszej połowie nasi piłkarze prowadzili 1:0. Gol Eryka Przybylskiego zakończył piękny kontratak z 35 minuty, gdy to po rzucie rożnym błyskawicznie akcja przeszła spod bramki Mazura na bramkę Świtu. Przybylski najpierw otrzymał znakomite podanie od Pawła Znyka a pomocnik Mazura wcześniej równie dobre podanie na wolne pole od Janka Rutkowskiego.

Chwilę później mogło być 2:0, jednak mocny strzał w środek bramki Dominika Stawickiego, byłego zawodnika Świtu a obecnie w Mazurze, obronił Szymon Feliksiak.

W drugiej połowie obraz gry i sytuacje bramkowe szczególnie były po stronie Mazura, jednak brakowało skuteczności.

Od 58 minuty nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika. Przed polem karnym Mazura faulowany był Mateusz Ostrowski przez Michała Patorę, byłego zawodnika naszego zespołu, obecnie grającego w Staroźrebach. Zawodnik skrytykował tą decyzję i otrzymał czerwoną kartkę od arbitra spotkania.

Gra w dziesięciu była widoczna w lukach w obronie Świtu, przez co Mazur groźnie kontratakował. Jednak niestety, zabrakło wykończenia. Szanse na drugą bramkę zmarnowali Adam Dubielak, Eryk Przybylski, Jan Rutkowski i Dominik Stawicki.

Na szczęście w piątkowe popołudnie nie sprawdziło się piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą", choć w ostatnich minutach, zwłaszcza sześciu doliczonych, Mazur zamknięty na własnej połowie bronił jednobramkowego wyniku a podopieczni byłego trenera Mazura, Artura Kapeli, czyli piłkarze Świtu Staroźreby nie zdołali wyrównać stanu meczu.

Zwycięstwo ze Świtem Staroźreby to pierwsze zwycięstwo Mazura pod kierunkiem trenerów Filipa Skupińskiego i Pawła Kowalskiego w V Lidze. Przełamana została także ligowa seria meczy bez zwycięstwa - było ich sześć.

Po raz ostatni przez zwycięstwem w Staroźrebach nasz zespół w rozgrywkach ligowych wygrał w 11 kolejce, 21 października ubiegłego roku 3:1 ze Żbikiem Nasielska trenerem Mazura wówczas był Arkadiusz Szulczewski.

W Wielkanocną Sobotę rozgrywane będą kolejne spotkania 18 kolejki. Mazur z 21 punktami awansował na 8 miejsce w tabeli i takie miejsce zajmować będzie do następnego meczu.

W 19 kolejce w Gostyninie, w sobotę 6 kwietnia o g. 14:00 Mazur zagra z Unią Warszawa.

Świt Staroźreby - Mazur Gostynin 0:1

bramka: 35' Eryk Przybylski

Świt: Szymon Feliksiak - Jakub Sierpiński, Kacper Jankowski (83' Sari Kozar Malek), Filip Januszczak, Bartosz Zieliński,Miłosz Korpowski (83' Kacper Popielarek), Jakub Gąsiorowski, Michał Olczak, Michał Patora, Sebastian Marlęga, Michał Sobczak; trener: Artur Kapela

Mazur: Sebastian Kowalski - Jakub Staniszewski, Bartłomiej Luśniewski (90' Piotr Szulczewski), Kamil Augustyniak, Michał Matecki (56' Adam Dubielak) - Jan Rutkowski, Paweł Znyk (89' Wiktor Smyczyński), Mateusz Ostrowski (86' Filip Skupiński), Marcin Słojkowski (76' Maciej Kowalski) - Eryk Przybylski (90+3' Piotr Dutkiewicz), Dominik Stawicki; trener: Filip Skupiński, II trener: Paweł Kowalski

żółte kartki: Patora, Zieliński

czerwona kartka: 58' Patora