Walka do końca zakończona remisem. Przed Mazurem decydujące mecze

W 22 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej w niedzielę, 22 maja 2022 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali mecz ze Skrą Drobin.

Walka o awans do Mazowieckiej Ligi Seniorów wkracza w decydującą fazę. Mazur, który zajmuje drugie miejsce zmierzył się z czwartą w tabeli Skrą Drobin i ten mecz na pewno był pokazaniem, że nie znajdują się tam przypadkowo. Dużo walki i dobrych akcji z obu stron, początek meczu lepszy dla gości. W 30 minucie Sebastian Marlęga strzela w długi róg bramki Huberta Borowego i Skra obejmuje prowadzenie. Nie długo, bo w 34 minucie strzał Pawła Znyka po rękach bramkarza Skry ląduje w siatce. Wyrównanie stanu meczu nie trwało dłużej niż minutę, dośrodkowanie w pole karne i daje o sobie znać najlepszy strzelec Skry Drobin - Marcin Kowalski, który po główce umieszcza piłkę w siatce.

Po przerwie wydawało się, że ten wynik 4:1 dla Skry Drobin to będzie już nie możliwy do odrobienia, jednak stało się inaczej. Najpierw jednak sam akcję wypracował Marcin Kowalski i bezbłędnie wykorzystał jedenastkę.

Ostatnie dziesięć minut to mozolne odrabianie strat przez Mazur, zakończone sukcesem. W 80 minucie Michał Matecki mocno strzela w kierunku bramki i piłka wpada po długim rogu do siatki. W 90 minucie piłka po główce
Eryka Przybylskiego, mimo interwencji bramkarza Sebastiana Frejlichowskiego, przekracza linię bramkową i jest już tylko 3:4. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry faulowany w polu karnym jest Mateusz Dobieński i jedenastkę skutecznie wykonuje Eryk Przybylski. Choć mecz trwa jeszcze jedną minutę, to Mazurowi już nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Jednak nasi piłkarze zasługują na słowa uznania za doprowadzenie do remisu 4:4, niesieni dopingiem kibiców z trybuny od ulicy Płockiej

Walka o awans do Mazowieckiej Ligi Seniorów wkracza w decydującą fazę. Mazur z 46 punktami w tabeli pozostaje na drugim miejscu, premiowanym awansem, jednak za plecami czuć oddech Kasztelana Sierpc, jak i Skry Drobin.

W środę dojdzie do pojedynku w tej kolejce lidera Amatora Maszewo z trzecim w tabeli Kasztelanem Sierpc. to bardzo ważny pojedynek dla układu tabeli.

Natomiast drugi w tabeli Mazur Gostynin zagra na trudnym terenie w Słupnie z Deltą (28 maja g. 11:00).

Mazur Gostynin - Skra Drobin 4:4

bramki: 34' Paweł Znyk, 80' Michał Matecki, 90' 90+3' Eryk Przybylski - 30' Sebastian Marlęga, 35' 40' 51' Marcin Kowalski

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Kamil Woźniak (46' Patryk Matusiak) - Michał Jędrzejczak, Paweł Znyk, Dariusz Kurkowski (83' Wiktor Smyczyński), Maciej Kowalski (69' Piotr Szulczewski), Michał Matecki, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Skra: 1 Sebastian Majchrzak - 10 Hubert Krysztofiak 6 Daniel Zjadewicz 9 Bartłomiej Mielczarski 5 Szymon Klimowski 8 Sebastian Marlęga 17 Michał Lemanowicz 11 Marcin Kowalski 13 Bartosz Trzciński 20 Arkadiusz Wróblewski (67' hubert Michalski) 18 Marcin Kwiatkowski

Żółte kartki: Znyk - Mielczarski, Marlęga, Krzysztofiak