Druga porażka

W 5 kolejce piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. 1 w niedzielę, 10 września 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin przegrali z Drukarzem Warszawa 0:2.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Sportowej mogli oczekiwać zdobyczy punktowej w tym meczu, tym bardziej że tydzień temu Mazur pokonał inną stołeczną drużynę - Unię 4:2 na wyjeździe.

Zespół Drukarza, podobnie jak Unia, wystawił bardzo młody skład, najstarszy z zawodników miał 23 lata a wszyscy piłkarze urodzeni byli co najmniej w 2000 roku.

Po pierwszych minutach, w których to dwukrotnie znakomitymi paradami przed utratą gola Mazur uratował Hubert Borowy, to niestety goście objęli prowadzenie. Drukarz w 39 minucie wykonywał rzut wolny z okolicy narożnika prawej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne zakończyło się strzałem głową niepilnowanego Damiana Klepackiego.

Po przerwie goście podwyższyli prowadzenie w 77 minucie. Wyrzut piłki z autu trafił do Macieja Szymańskiego, który uwolnił się spod opieki obrońców i mocnym strzałem pokonał Huberta Borowego. Wtedy rywale naszej drużyny grali już w dziesięciu, gdy to drugą żółtą kartkę obejrzał strzelec pierwszego gola, Arkadiusz Król.

Mazur chwilę później był bliski strzelenia kontaktowej bramki, ale główka Macieja Kowalczyka wprowadzonego po przerwie zatrzymała się na poprzeczce.

Niestety podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego doznali drugiej porażki w tym sezonie.

Jednak za tydzień kolejna okazja na zdobycie punktów, gdyż Mazur zagra na wyjeździe z ostatnią w tabeli Płońską Akademią Futbolu (16 września, g. 16:00, Stadion Miejski im. M. Piechny w Płońsku). Wcześniej, bo w środę, 13 września 2023 r. o g. 16:30 w Staroźrebach dojdzie do pojedynku Świt - Mazur w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN.

Mazur Gostynin - Drukarz Warszawa 0:2

bramki: 39' Damian Klepacki, 77' Maciej Szymański

Mazur: Hubert Borowy (90+2' Sebastian Kowalski) - Mateusz Dobieński, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Piotr Szulczewski (76' Mikołaj Nosalski) - Michał Matecki (88' Bartłomiej Kapturowski), Paweł Znyk, Eryk Wydrzyński (71' Maciej Kowalczyk), Mateusz Ostrowski, Jan Rutkowski (84' Adam Dubielak) Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Drukarz: Franciszek Pawlak - Damian Klepacki, Arkadiusz Król, Maciej Szymański, Bartosz Molenda (74' Maksymilian Sokołowski), Kamil Marczak, Oskar Żurawski, Adrian Dembiński, Bartosz Zbroiński, Igor Owramko, Oliwier Żurawski (65' Mikołaj Kaczmarski); trener: Mariusz Grzesiak

żółte kartki: Ostrowski, Przybylski - Król, Dembiński

czerwona kartka: 62' Król (za drugą żółtą)