Mazur awansował do półfinału Pucharu Polski Płockiego OZPN

W środę, 13 września 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali mecz ćwierćfinałowy ForBet Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN i pokonali na wyjeździe Świt Staroźreby 2:0.

Rywal z tej samej klasy, czyli Decathlon V Ligi tym razem został pokonany i był to rewanż za spotkanie ligowe rozegrane trzy tygodnie wcześniej. Niewiele działo się w pierwszej połowie, natomiast więcej wydarzeń boiskowych było w drugiej części meczu.

Mazur objął prowadzenie w 53 minucie, gdy to Eryk Przybylski z prawej strony podał do swojego imiennika Eryka Wydrzyńskiego, który jeszcze minął rywala i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Świtu trafił do siatki.

W 64 minucie po brutalnym faulu na Mateuszu Ostrowskim czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy Mateusz Tomaszewski i Świt do końca meczu grał w osłabieniu.

Gospodarze nie mając już nic do stracenia ruszyli do przodu, jednak nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Świetnie z kolei w bramce Mazura spisywał się Sebastian Kowalski, który zastąpi na najbliższe mecze między słupkami kontuzjowanego Huberta Borowego.

W 86 minucie dwie minuty po wejściu na boisko 16-letni napastnik Mazura Adam Dubielak przejął piłkę i popędził w kierunku bramki Szymona Feliksiaka, a w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Świtu. Do końca meczu wynik się już nie zmienił, Mazur wygrał w Staroźrebach 2:0.

W półfinale Mazur zagra z czwartoligową drugą drużyną Wisły Płock. Mecz odbędzie się 27 września w Gostyninie. Natomiast już w najbliższą sobotę, 16 września nasz zespół zagra wyjazdowy mecz ligowy z Płońską Akademią Futbolu.

Świt Staroźreby - Mazur Gostynin 0:2

bramki: 53' Eryk Wydrzyński, 86' Adam Dubielak

Świt: Szymon Feliksiak - Mateusz Tomaszewski, Jakub Sierpiński, Jakub Gąsiorowski, Bartosz Zieliński, Michał Patora, Michał Sadowski, Dawid Szczepanik, Dominik Konwerski, Rafał Trakul, Patryk Szczepański; trener: Marcin Lig; kierownik drużyny: Stanisław Kapuściński

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (90+2' Bartłomiej Kapturowski), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Michał Matecki (90+2' Mikołaj Nosalski), Paweł Znyk, Eryk Wydrzyński, Mateusz Ostrowski, Jan Rutkowski (84' Adam Dubielak), Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

żółte kartki: Dutkiewicz, Wydrzyński

czerwona kartka: 64' Tomaszewski - za faul