Remis w Płońsku

W 6 kolejce piłkarskiej 5 Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali z Płońską Akademią Futbolu 1:1.

W pierwszej połowie nasz zespół prowadził 1:0. W 43 minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Jan Rutkowski a próbujący wybić ją za linię bramkową obrońca gospodarzy Dawid Krulikowski trafił do własnej bramki.

Tuż po wznowieniu gry płońszczanie wyrównali. Dośrodkowanie w pole karne zakończyło się uderzeniem głową Szymona Zawadzkiego.

Nasz zespół niesiony dopingiem kibiców z Gostynina, próbował strzelić zwycięską bramkę, ale zabrakło przysłowiowej "kropki nad i" i spotkanie zakończyło się remisem. Trzeba podkreślić też, że nasz zespół mógł także przegrać to spotkanie, ale w kilku sytuacjach bardzo dobrze w bramce spisywał się Sebastian Kowalski pod nieobecność kontuzjowanego Huberta Borowego.

Teraz przed naszymi zawodnikami tydzień przerwy a w następną sobotę, 23 września 2023 r. mecz 7 kolejki na własnym boisku z Okęciem Warszawa (g, 14:00) a następnie półfinał Pucharu Polski Płockiego OZPN z Wisłą II Płock (także w Gostyninie 27 września).

Płońska Akademia Futbolu - Mazur Gostynin 1:1

bramki: 47' Szymon Zawadzki - 43' Dawid Krulikowski (samobójczy)

PAF Płońsk: Mateusz Lewandowski - Dawid Krulikowski, Bartosz Górczyński, Piotr Hercel, Mateusz Rutkowski, Adam Szcześniak, Radosław Wesołowski, Kordian Makowski, Szymon Zawadzki, Bartosz Gołaszewski, Maksymilian Konopka; trener: Kordian Makowski

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Maciej Kowalczyk, Kamil Augustyniak - Mikołaj Nosalski (38' Adam Dubielak), Paweł Znyk (77' Dominik Wydrzyński), Mateusz Ostrowski, Michał Matecki, Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski