Kolejne trzy punkty

W 3. kolejce Ligi Okręgowej Mazur Gostynin wygrał na wyjeździe z ULKS-em Ciółkowo 2:1 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Przebieg meczu mogło by opisać stare piłkarskie porzekadło, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Na szczęście tak się nie stało, ale skuteczność napastników nie była sobotniego popołudnia najlepsza.

W pierwszej połowie Mazur był zdecydowanie lepszy i gdyby nie brakowało skuteczności wykończenia akcji, gostynianie prowadzić by mogli pięcioma lub więcej golami. Pierwsza bramka padła już w 16 minucie, do wybitej przed pole karne piłki dopadł Konrad Stańczak i mocnym strzałem zza pola karnego wyprowadził Mazur na prowadzenie. Zawodnik, który od początku rozgrywek przesunięty został ze środka obrony na środek pomocy, radzi sobie bardzo dobrze i strzelił już swoją trzecią bramkę w trzecim meczu. Na 2:0 podwyższył w 26 minucie Dominik Dutkiewicz, po podaniu wzdłuż bramki od Huberta Jaśkiewicza. W pierwszej połowie Mazur miał także dwie sytuację, po których piłka wylądowała na poprzeczce. W 20 minucie z przewrotki uderzał Dominik Dutkiewicz a w 44 Piotr Dutkiewicz mógł zaskoczyć rywali, gdyż po dośrodkowaniu w pole karne piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła za boisko. Ciółkowo ograniczyło się do jednego strzału na bramkę Macieja Czapskiego, pewnie złapanego przez bramkarza Mazura.

Po przerwie gra się diametralnie zmieniła, to gospodarze zaczęli śmielej atakować i efektem tego była bramka w 58 minucie, pierwsza stracona w tym sezonie. Prostopadłe podanie trafiło do Tomasza Rackiego i mimo próby powstrzymania go przez Piotra Wilamowskiego napastnik Ciółkowa mocno uderzył z powietrza, trafiając do siatki. Przewaga mogła skończyć się źle 6 minut później, gdyż tym razem poprzeczka uratowała Mazur przed stratą bramki. Podopieczni trenera Artura Szulwacha starali się rozgrywać piłkę jak najdalej od swojej bramki i próbując gry z kontry. Po jednej z takich powinno być 3:1, po podaniu z prawej strony sam na sam z bramkarzem stanął Hubert Jaśkiewicz, jednak strzał napastnika Mazura z kilku metrów fatalnie trafił tylko w słupek.

Mazur z kompletem 9 punktów prowadzi w tabeli, drugi w tabeli Kasztelan rozegra swój mecz w niedzielę, 31 sierpnia.

Kolejny mecz Mazur rozegra u siebie, w sobotę 6 września o g. 16:30 na Stadionie MOSiR Gostynin rywalem będzie Świt Staroźreby.

ULKS Ciółkowo – Mazur Gostynin 1:2

Bramki: 58′ Tomasz Racki – 15′ Konrad Stańczak, 26′ Dominik Dutkiewicz

Mazur: Maciej Czapski – Piotr Wilamowski, Patryk Matusiak, Kamil Kosiński (65′ Mateusz Sławiński), Piotr Dutkiewicz, Dominik Dutkiewicz (80′ Mariusz Surmak), Arkadiusz Górecki, Konrad Stańczak (83; Michał Zieliński), Mateusz Ziułkowski, Hubert Jaśkiewicz, Bartosz Komorowski (46′ Rafał Wilamowski); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Pozostali rezerwowi: Łukasz Kozanecki, Kamil Surmak, Tomasz Józwiak