Pogrom Unii Czermno

Pewnym zwycięstwem Mazura 7:0 zakończył się mecz 2. kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Seniorów z Unią Czermno. W deszczowe środowe popołudnie wyższość gostynian nad rywalem nie podlegała dyskusji.

Goście z Czermna jedynie trzy razy poważniej zagrozili bramce strzeżonej przez Macieja Czapskiego. Mazur objął prowadzenie już w 11 minucie, po dośrodkowaniu Patryka Matusiaka strzałem głową piękną zespołową akcję wykończył Bartosz Komorowski. W 29 minucie w drugim meczu strzałem z dystansu bramkę zdobył Konrad Stańczak a 32 minucie na 3:0 podwyższył Arkadiusz Górecki. Tuż przed przerwą trafił na 4:0 Hubert Jaśkiewicz, dobijając strzał z dystansu Dominika Dutkiewicza, byłego piłkarza Unii, który miał okazję zagrać przeciw swoim niedawnym kolegom.

Goście, podopieczni Bartosza Chyry, zagrozili w pierwszej połowie bramce Mazura w 21 minucie, kiedy to piłka po strzale z rzutu wolnego Kamila Borkowskiego uderzyła w poprzeczkę.

Druga połowa to dalsza kolosalna przewaga Mazura i kolejne trafienia podopiecznych trenera Artura Szulwacha. W 58 minucie piłkę do siatki, głównie dzięki błędnej interwencji bramkarza Kochanka, wpakował Bartosz Komorowski i była to już trzecia jego bramka w tym sezonie. Na 6:0 podwyższył wykańczając zespołową akcję Rafał Wilamowski a siódma bramka padła po dobitce rzutu karnego, podyktowanego w 81 minucie za faul na debiutującym w Mazurze 19-letnim Tomaszu Józwiaku. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Piotr Wilamowski a strzał byłego kapitana Mazura obronił Radosław Kochanek, jednak wobec dobitki był już bezsilny.

Mazur wygrał pewnie i dzięki temu i samodzielnie objął prowadzenie w tabeli. Tyle samo 6 punktów ma Kasztelan Sierpc, jednak „piwosze” mają gorszy bilans bramkowy i to Mazur nadal jest liderem. Oby zostało już tak do samego końca rozgrywek.

Nie wiedzie się póki co w Lidze Okręgowej Błyskawicy Lucień, prowadzonej przez Marka Ledziona. Po dwóch porażkach 1:0 z Ciółkowem u siebie i na wyjeździe ze Świtem Staroźreby, zespół z Lucienia jest na 12. miejscu.

Kolejny mecz Mazur rozegra na wyjeździe, w sobotę 30 sierpnia o 16:00. Rywalem będzie ULKS Ciółkowo.

Mazur Gostynin – Unia Czermno 7:0

Bramki: 11′ i 58′ Bartosz Komorowski, 29′ Konrad Stańczak, 32′ Arkadiusz Górecki, 44′ Hubert Jaśkiewicz, 76′ Rafał Wilamowski, 82′ Piotr Wilamowski (rzut karny)

Mazur: Maciej Czapski – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Kamil Kosiński, Piotr Wilamowski – żółta kartka, Dominik Dutkiewicz, Mateusz Ziułkowski, Konrad Stańczak – żółta kartka, Arkadiusz Górecki (65′ Mariusz Surmak), Bartosz Komorowski (65′ Tomasz Józwiak), Hubert Jaśkiewicz (63′ Mateusz Sławiński); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Unia: Radosław Kochanek – Przemysław Nowicki, Sebastian Zalewski (Kamil Sieciński – żółta kartka) , Mateusz Kłys, Kamil Borkowski, Łukasz Wożniak – żółta kartka, Łukasz Wiśniewski, Marcin Gieras (83′ Dominik Rzepecki), Kamil Rychliński, Krzysztof Świątek, Patryk Cieślak (61′ Maciej Piotrowski); trener: Bartosz Chyra

Mazur - Unia Czermno 7:0Mazur - Unia Czermno 7:0