Mazur Gostynin znów liderem Ligi Okręgowej

Cztery dni a dokładniej blisko 96 godzin – tyle trwała przerwa, w czasie której w rozgrywkach piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej Seniorów liderem nie był Mazur. Gostyniński zespół powrócił na pierwsze miejsce po wyjazdowej wygranej w Maszewie z Amatorem 2:0.

W sobotę, 27 września spotkały się Kasztelan Sierpc i Orzeł Goleszyn. W Sierpcu lider także zgubił punkty w meczu z piątym w tabeli Orłem Goleszyn, z którym to cztery dni wcześniej przegrał Mazur. Przy różnicy dwóch punktów wiadome było, że zwycięstwo i trzy punkty Mazura w niedzielnym meczu z Amatorem Maszewo dadzą pozycję lidera. Mazur umotywowany tym faktem ruszył od samego początku do ataku i dzięki zaangażowaniu i walce zagrał bardzo dobrze, będąc lepszym pod każdym względem w potyczce z byłym czwartoligowcem z Maszewa.

Pierwsza bramka wpadła po akcji lewą stroną boiska w 15 minucie. Piłkę do Huberta Jaśkiewicza podał Mateusz Sławiński a ten pierwszy strzałem zza pola karnego dał prowadzenie podopiecznym trenera Artura Szulwacha. W poprzednim meczu z Amatorem w Maszewie jeszcze w IV Lidze również wynik otworzył Hubert Jaśkiewicz i również po asyście Mateusza Sławińskiego.

Druga bramka to już dzieło asystującego Sławińskiego, tym razem po podaniu Bartosza Komorowskiego i strzale z kilkunastu metrów w 34 minucie.

Kilkoma świetnymi interwencjami Mazur przed stratą goli ratował bramkarz Maciej Czapski.

W drugiej połowie gostynianie kontrolowali mecz i pewnie dowieźli zwycięstwo do końca, ciesząc się wspólnie z kibicami z powrotu na pozycję lidera Ligi Okręgowej.

Przegrała, choć minimalnie, Błyskawica Lucień. Podopieczni trenera Marka Ledziona ulegli w Łukomiu Skrwie 0:1 i nadal zajmują przedostatnie miejsce z dorobkiem 3 punktów.

Kolejny mecz ligowy – bardzo ważny dla układu tabeli – to pojedynek Mazura z drugim Kasztelanem Sierpc. Zostanie on rozegrany w sobotę, 5 października 2014 r. o g.15:30 na Stadionie MOSiR Gostynin. Wcześniej, w środę 1 października w Sierpcu o g.16:00 oba zespoły zmierzą się, ale najprawdopodobniej w rezerwowych składach, w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN.

Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2

Bramki: 15′ Hubert Jaśkiewicz, 34′ Mateusz Sławiński

Mazur: Maciej Czapski – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak (34′ Arkadiusz Górecki), Kamil Kosiński, Piotr Wilamowski – Hubert Jaśkiewicz (88′ Mariusz Surmak), Konrad Stańczak, Mateusz Ziułkowski, Tomasz Józwiak – Mateusz Sławiński (68′ Rafał Wilamowski), Bartosz Komorowski (64′ Dominik Dutkiewicz); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Na ławce rezerwowych ponadto: Bartosz Tomczak (kierownik), Łukasz Kozanecki, Bartosz Dutkiewicz, Michał Zieliński

Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2