Mazur odpada z rozgrywek pucharowych

W środę, 27 września 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali mecz półfinałowy Pucharu Polski Płockiego OZPN.

Niestety, nasz zespół nie dorównał poziomowi czwartoligowym rezerwowym Wisły Płock, przegrywając 1:10.

Do przerwy Mazur przegrywał 0:4, a pierwszą bramkę stracił w 19 minucie po dośrodkowaniu i strzale głową kapitana Nafciarzy, Grzegorza Warzyńskiego. Kolejne bramki zdobywali pięknym strzałem ukraiński pomocnik Marko Podoljak, oraz dwie Dawid Jabłoński.

Po przerwie kolejne dwa trafienia zaliczył Jabłoński. W 59 minucie padł honorowy gol dla naszego zespołu. Piłkę w polu karnym przyjął Adam Dubielak i przy dryblingu nabił w rękę Łukasza Mościcikiego. Pewnie jedenastkę wykorzystał Mateusz Ostrowski.

Niestety, dalej kolejne gole wpadały już tylko do bramki Mazura. Na listy strzelców wpisali się Dawid Zięba, a następnie dwukrotnie Białorusin Gleb Kuchko i raz Patryk Leszczyński.

W finale Wisła II Płock zmierzy się z Deltą Słupno, która w rzutach karnych pokonała Skrwę Łukomie.

W najbliższą sobotę, 30 września 2023 r. Mazur w 8 kolejce Decatlon V Ligi zagra w Makowie Mazowieckim z Makowianką (g. 13:00).

Mazur Gostynin - Wisła II Płock 1:10

bramki: 59' Mateusz Ostrowski (rzut karny) - 19' Grzegorz Wawrzyński, 30' Marko Podoliak, 37' 45' 49' 53' Dawid Jabłoński, 64' Dawid Zięba, 74' 90' Gleb Kuchko, 78' Patryk Leszczyński

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (46' Maciej Kowalczyk), Piotr Dutkiewicz (60' Dominik Wydrzyński), Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Michał Matecki (60' Bartłomiej Kapturowski), Mateusz Ostrowski (60' Wiktor Smyczyński), Paweł Znyk, Eryk Wydrzyński (46' Mikołaj Nosalski), Jan Rutkowski, Eryk Przybylski (46' Adam Dubielak); trener: Arkadiusz Szulczewski

Wisła II Płock: 1. Filip Kraska - 2. Grzegorz Wawrzyński (C) (46, 28. Artur Szymański), 3. Miłosz Korpowski, 5. Marcel Wramba (70, 14. Marcin Więckowski), 7. Dawid Zięba, 10. Jakub Maślak (70, 11. Gleb Kuchko), 13. Dawid Jabłoński (70, 74. Bartosz Borowski), 16. Łukasz Mościcki (70, 32. Dawid Krzyżański), 17. Kacper Błaszkiewicz, 20. Jakub Miarka (46, 21. Marcin Słojkowski), 99. Marko Podoliak (70, 77. Patryk Leszczyński); trener: Łukasz Nadolski

Źródło: własne, Wisła Płock