Ostatni mecz na Sportowej: porażka z liderem w końcówce

W 29 kolejce piłkarskiej Decathlon V Ligi seniorzy Mazura Gostynin przegrali na własnym boisku z MKS Przasnysz 1:3.

Oba zespoły osiągnęły już swoje cele, co widać było po tempie gry. MKS Przasnysz pewny awansu do IV Ligi i Mazur, pewny utrzymania w V Lidze, stworzyli jednak dobre widowisko a kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na nudę. Do przerwy był remis 1:1.

W 17 minucie wrzutka w pole karne po rzucie wolnym zakończyła się strzałem głową Karola Borowca i Przasnysz prowadził 1:0. Mazur wyrównał 36 minucie. Podobnie jak tydzień temu w Ostrołęce na listę strzelców wpisał się Janek Rutkowski, podobnie jak tydzień temu, kończąc dobre podanie od Eryka Przybylskiego.

W drugiej połowie Mazur trzymał wynik 1:1 z liderem do ostatnich 10 minut. W 83 minucie Tomasz Kamiński zakończył strzałem zespołową akcje przasnyszan a w 88 minucie wynik ustalił Maciej Smoliński.

Był to ostatni mecz na trawiastym placu gry MOSiR przy ulicy Sportowej, gdyż od 24 czerwca ruszyć ma modernizacja głównego boiska. Na koniec drużyna seniorów wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Klejną i dyrektorem MOSiR Danielem Przybylskim zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z ostatniego, historycznego meczu na trawiastym boisku.

Następny mecz na trawie u siebie nie wcześniej niż za 2 lata, a do tej pory wszystkie drużyny Mazura korzystać mają z boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Mazur w tabeli spadł na 10 miejsce, po wygranej Huraganu Wołomin z Okęciem 3:0, z dorobkiem 36 punktów.

Za tydzień rywalizacja w bezpośrednim meczu o zajęcie 9 miejsca - Mazur gra ostatni mecz ligowy w tym sezonie w Wołominie z Huraganem. Aby zająć 9 lokatę, Mazur musi wygrać ten mecz.

Mazur Gostynin - MKS Przasnysz 1:3

bramki: 36' Jan Rutkowski - 17' Karol Borowiec, 83' Tomasz Kamiński, 88' Maciej Smoliński

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (88' Kamil Krysiński), Kamil Augustyniak, Bartłomiej Luśniewski, Piotr Dutkiewicz - Marcin Słojkowski, Paweł Znyk (90' Michał Matecki), Mateusz Ostrowski, Jan Rutkowski (88' Wiktor Smyczyński) - Dominik Stawicki (88' Maciej Kowalski), Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński

MKS Przasnysz: Mateusz Grabowski - Mateusz Łazarz, Kamil Rutkowski, Mateusz Pepłowski, Karol Borowiec, Szymon Morawski, Kamil Jastrzębski, Patryk Gumowski, Tomasz Smoliński, Antoni Kowalczyk (60' Jacek Kopciński), Maciej Smoliński; trener: Wojciech Kordek

żółte kartki: Ostrowski - Morawski