Piłkarska wiosna rozpoczęta od pewnego zwycięstwa

W sobotę, 1 kwietnia 2023 r. po zimowej przerwie rozgrywki wznowiła KEEZA Płocka Liga Okręgowa z Mazurem Gostynin.

W 12 kolejce Mazur na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gostyninie podejmował Polonię Radzanowo i pewnie wygrał 5:0. Podobnie jak w pierwszym meczu w rundzie jesiennej, do przerwy Mazur uzyskał sporą przewagę, wtedy było 3:0 a w dzisiejszym meczu do szatni piłkarze schodzili przy stanie 4:0.

Siedemnastą i osiemnastą bramkę w tym sezonie zdobył Eryk Przybylski, wyprowadzając Mazur na prowadzenie już w 3 minucie po wymianie podań i asyście Jana Rutkowskiego. W 19 minucie nasz napastnik dobił strzał Michała Mateckiego i było już 2:0. Na 3:0 trafił asystujący przy pierwszym golu Jan Rutkowski a na 4:0 Piotr Szulczewski, po rzucie wolnym i rykoszecie od stojącego w murze zawodnika Polonii.

Na dodatek goście grali całą drugą połowę w dziesięciu, po czerwonej kartce za faul dla Piotra Nowaka na wychodzącym na czystą pozycję Rutkowskim w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Po przerwie gra wyglądała podobnie, ataki podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego kończyły się jednak albo interwencją bramkarza albo strzałami obok bramki. Tuż przed końcem meczu jednak udało się podwyższyć wynik meczu, na 5:0 trafił Krzysztof Oziemski, po asyście Eryka Przybylskiego.

W bramce cały mecz ze względu na kontuzję Huberta Borowego bronił 16-letni Sebastian Kowalski z drużyny juniorów i udało się mu zachować czyste konto.

Gostyniński zespół z 31 punktami nadal pewnie prowadzi w tabeli Ligi Okręgowej.

Za tydzień, w wielkanocną sobotę 8 kwietnia o g. 11:00 Mazur zagra kolejny mecz ligowy w 13 kolejce na wyjeździe z Deltą Słupno.

Mazur Gostynin - Polonia Radzanowo 5:0

Bramki: 3' 19' Eryk Przybylski, 37' Jan Rutkowski, 40' Piotr Szulczewski, 88' Krzysztof Oziemski

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (64' Wiktor Smyczyński), Piotr Dutkiewicz (74' Dominik Wydrzyński), Kamil Augustyniak, Maciej Kowalczyk (85' Oliwier Olszanowski), Łukasz Frątczak (46' Mateusz Dobieński) Mikołaj Nosalski (46' Michał Jędrzejczak), Jan Rutkowski, Eryk Wydrzyński (64' Bartłomiej Kapturowski), Michał Matecki (85' Krzysztof Oziemski), Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Polonia: Paweł Kaliszuk (68' Marcin Duszczyk) - Artur Woroniecki, Dominik Mikołajczyk, Kacper Kierski (68' Sebastian Góralski) , Damian Głowala, Tomasz Górecki, Dariusz Sutkowski, Radosław Więckowski, Piotr Nowak, Hubert Budnicki, Łukasz Marciniak (80 Adam Ławicki) ; trener: Mariusz Gałka

Żółte kartki: Dutkiewicz - Mikołajczyk

Czerwona kartka: 45+1' Nowak (Polonia) - za faul