Po przegranej i wygranej pierwszy remis

W sobotę, 10 lutego 2024 r. seniorzy Mazura Gostynin rozegrali trzeci mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej w 5 Lidze.

Nasz zespół zremisował w Kutnie na otwartym nowym pół roku temu boisku ze sztuczną nawierzchnią z czwartoligowym KS-em 2:2. Trzeba podkreślić, że nasz zespół zagrał w mocno eksperymentalnym składzie, gdzie zabrakło kilku podstawowych zawodników.

Po pierwszej połowie nasz zespół przegrywał 0:1. Zdecydowanie lepsza była w wykonaniu podopiecznych Filipa Skupińskiego druga część meczu. Mazur najpierw doprowadził do wyrównania w 63 minucie, gdy to po rzucie rożnym w wykonaniu Mateusza Ostrowskiego pięknym strzałem głową piłkę do siatki skierował nasz obrońca Piotr Szulczewski.

W 75 minucie Mazur prowadził 2:1. Kilka chwil wcześniej rzut karny został podyktowany za faul na Pawle Znyku a pewnym strzelcem "jedenastki" był Eryk Przybylski. Niestety korzystnego wyniku nie udało się utrzymać.

Trzy minuty później piłkę odbitą od słupka skierował do pustej bramki doświadczony i najskuteczniejszy strzelec KS-u Kutno Marcin Kacela.

Nasz zespół mógł wygrać, jednak zabrakło skuteczności. Dobre sytuacje zmarnowali Adam Dubielak i jeden z kilku testowanych zawodników w barwach Mazura.

Po porażce z Kujawiakiem Kowal, zwycięstwie nad GKS Bedlno, był to pierwszy remis naszego zespołu w okresie przygotowawczym.

Co tydzień, aż do rozpoczęcia rozgrywek 16 marca, podopieczni trenera Filipa Skupińskiego rozgrywać będą gry kontrolne. Kolejna zaplanowana jest na boisku w Gostyninie z drużyną juniorów Wisły Płock rocznik 2005 i młodsi. Dokładny termin zostanie podany na stronie klubowej i na twitter.com/MGostynin.

KS Kutno - Mazur Gostynin 2:2

bramki: 38' zawodnik testowany, 78' Marcin Kacela - 63' Piotr Szulczewski, 75' Eryk Przybylski (rzut karny)

Mazur rozpoczął w składzie: bramkarz testowany - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Wiktor Smyczyński, Mateusz Ostrowski, Paweł Znyk, zawodnik testowany - Adam Dubielak, Eryk Przybylski

trener: Filip Skupiński

Zagrali także: Maciej Kowalski, Filip Skupiński, zawodnik testowany