Trybuny przy nowym boisku. Kolejna inwestycja na stadionie MOSiR

Decyzją Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego Gminie Miasta Gostynina przyznano dofinansowanie w wysokości 113.951,00 zł na realizację zadania pn. „Budowa trybun przy boisku treningowym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie” w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze dla sportu 2024.

Zadanie będzie polegało na budowie trybun przy pełnowymiarowym boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią na terenie MOSiR. Inwestycja obejmie budowę trybun dla gospodarzy: trzyrzędowej na 132 i dwurzędowej na 48 miejsc oraz trybuny dla gości na 24 miejsca. Teren pod trybunami zostanie utwardzony, wykonane zostaną dojścia, a przy trybunie dla gości także ogrodzenie.
Boisko treningowe miało pierwotnie służyć jedynie do prowadzenia treningów zawodników, jednakże z uwagi na planowaną w najbliższym czasie modernizację płyty głównej stadionu z boiskiem trawiastym zaistnieje konieczność wyłączenia tego boiska z rozgrywek ligowych na czas modernizacji. Stąd budowa trybun przy boisku treningowym stała się potrzebna, aby Miejski Klub Sportowy MAZUR GOSTYNIN mógł rozgrywać mecze w ramach rozgrywek ligowych (obecnie Decathlon V liga: grupa: mazowiecka I).

Podejmując się tej inwestycji władze miasta wyszły naprzeciw potrzebom kibiców naszego miejskiego zespołu, którzy systematycznie dopingują piłkarzy w meczach.

Budowa trybun zaplanowana jest na pierwszą połowę br.

Zadanie "Budowa trybun przy boisku treningowym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie" współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.