Zmagania z odśnieżaniem boiska i przegrana na koniec rundy

W meczu 15 kolejki 5 Ligi Mazowieckiej Gr. 1 seniorzy Mazura Gostynin w sobotę, 18 listopada 2023 r. przegrali na własnym boisku z Huraganem Wołomin 1:6.

Po nocnych opadach śniegu trwała walka o to, aby mecz mógł się rozpocząć. O godzinie 10:00, gdy goście już byli w drodze, rozpoczęło się odśnieżanie całkowicie zasypanego boiska włącznie z późniejszym malowaniem linii na czerwono.

Dzięki zarządowi, piłkarzom i kibicom, którzy chwycili za łopaty, udało się odśnieżyć boisko.

Choć jego stan był bardzo, zły, murawa błotnista i grząska, to jednak po konsultacjach obu zespołów i sędziów i zgodzie wszystkich, mecz rozpoczęto z 50-minutowym opóźnieniem, przed godziną 13:00.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra przypadkowa. Nasz zespół do przerwy przegrywał 0:1, po rykoszecie i strzale z rzutu wolnego z 43 minuty Piotra Manaja. Niestety, fatalne warunki do gry zakończyły się po poślizgnięciu kontuzją młodego 16-letniego pomocnika Mazura Mikołaja Nosalskiego.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie szybka kontra, podanie Janka Rutkowskiego do Eryka Przybylskiego zakończyło się mocnym precyzyjnym strzałem naszego napastnika i był remis.
Niestety, kolejne minuty to na grząskim boisku ataki gości, które zakończyły się kolejnymi bramkami. Zupełnie "posypała się" obrona naszego zespołu.

Klasycznego hat-tricka wciągu 10 minut zaliczył napastnik Piotr Wełna, kolejne gole zdobywali Mateusz Marcinkiewicz i na 6:1 dla gości Norbert Grzymała.

Mecz się odbył, co nie było oczywiste ze względu na warunki atmosferyczne.

W tej kolejce 5 Ligi poza meczem w Gostyninie i w Warszawie, gdzie zagrały Unia ze Żbikiem Nasielsk, reszta spotkań została odwołana ze względu na stan boisk związanym z opadami śniegu.

Nasz zespół mimo wysokiej porażki w ostatnim meczu może być zadowolony z dorobku punktowego i planu minimum, czyli miejsca dającego utrzymanie na półmetku rozgrywek (10 miejsce) i 16 zdobytych punktów.

Mazur Gostynin - Huragan Wołomin 1:6

bramki: 47' Eryk Przybylski - 43' Piotr Manaj, 56' 61' 64' Olgierd Wełna, 71' Mateusz Marcinkiewicz, 76' Norbert Grzymała

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (66' Bartłomiej Kapturowski), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński (71' Wiktor Smyczyński) - Michał Matecki (89' Jakub Rutkowski) Paweł Znyk (77' Dominik Wydrzyński), Mateusz Ostrowski, Mikołaj Nosalski (28' Adam Dubielak, 66' Eryk Wydrzyński) - Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Huragan: Nikodem Laskowski (78' Krzysztof Kacperski) - Kacper Gawryś, Przemysław Niski, Szymon Pawłowski (65' Mateusz Koclega), Dariusz Strus, Mateusz Marcinkiewicz, Przemysław Przychodzeń, Wiktor Dolmow, Piotr Kuc, Piotr Manaj, Olgierd Wełna (70 Adrian Juszyński); trener: Damian Tucin

żółte kartki: Augustyniak, Przybylski, Piotr Szulczewski - Niski, Pawłowski, Juszyński