Zwycięstwo w Ostrołęce! Mazur utrzymuje się w 5 Lidze!

W 28 kolejce piłkarskiej Decathlon V Ligi Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin wygrali na wyjeździe w Ostrołęce z Narwią 1:0. e w meczu zadziało się w pierwszej połowie.

Najważniejsze w meczu zadziało się pod koniec pierwszej połowy. Szybkie wznowienie gry z rzutu wolnego naszego zespołu i piłka trafiła do Janka Rutkowskiego, który wbiegając w pole karne z około 10 metrów pokonał strzałem w długi róg bramkarza Pawła Modzelewskiego.

W drugiej połowie Mazur bronił się, niekiedy zamknięty we własnej połowie, jednak utrzymał korzystny wynik do końca meczu.

Dzięki temu wynikowi a także utrzymaniu Mławianki Mława w III Lidze, wiadomo, że co najmniej 11 miejsce da utrzymanie w  Decathlon V Lidze i spadnie nie więcej niż 5 zespołów. Mazur  dzięki zwycięstwu w Ostrołęce i utrzymaniu drużyny z Mławy już na 100 % jest pewny utrzymanie w Decathlon V Lidze i zajęcia wspomnianego 11 miejsca.

Obecnie, po 28 kolejce, nasza drużyna zajmuje 9 miejsce z 35 punktami.

Za tydzień, w sobotę 15 czerwca 2024 r. o g. 16:00 nasz zespół czeka przedostatni mecz w tym sezonie a ostatni na własnym boisku - z liderem V Ligi - MKS-em Przasnysz.

Narew Ostrołęka - Mazur Gostynin 0:1

bramka: 38' Jan Rutkowski

Narew: Paweł Modzelewski - Artur Bajor, Piotr Bandorowicz, Borys Ciężar, Damian Gałązka, Vilela Ghingaro Bruno, Bartłomiej Ziemak, Dominik Borowiecki, Kacper Szmigiel, Damian Klec, Antunes da Costa Wesley Isac; trener: Łukasz Bałazy

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Bartłomiej Luśniewski - Marcin Słojkowski, Mateusz Ostrowski, Paweł Znyk (87' Wiktor Smyczyński), Jan Rutkowski - Dominik Stawicki (88' Kamil Krysiński), Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński

żółte kartki: Klec, Ziemak, Wesley Issac - Stawicki, Ostrowski,