Analiza - Czy Mazur ma już pewne utrzymanie?

Po zwycięstwie seniorów Mazura Gostynin z MKS Ciechanów 4:0 wielu kibiców pytało - czy Mazur ma już pewne utrzymanie w Decathlon 5 Lidze?

Odpowiedź brzmi - NIE

JEDNAK MUSIAŁO BY DOJŚĆ DO ZBIEGU NIEZWYKŁYCH WYNIKÓW I REZULTATÓW, ABY MAZUR NIE UTRZYMAŁ SIĘ W 5 LIDZE.

Szansa na utrzymanie na tą chwilę TO OKOŁO 95-99 %.

Analiza - 3 LIGA gr. I:

Bardzo ważny wynik padł dzisiaj w 3 Lidze, w którym to Mławianka Mława pokonała w 33 kolejce Victorię Sulejówek 2:0 i wydostała się ze strefy spadkowej. Jeśli Mławianka utrzyma się - w tabeli zajmuje 13. miejsce z 37 punktami - wtedy po uwzględnieniu spadków z 4 Ligi, z Decathlon 5 Ligi spadnie 5 zespołów z Gr. 1 - Północnej i 5 zespołów z Gr. 2 - Południowej. Jeśli nie - to konieczny może być baraż między zespołami z 11 miejsc w 5 Lidze w grupach Północnej i Południowej.

Pewne spadku do 4 Ligi z województwa mazowieckiego są już Pilica Białobrzegi i Legionovia Legionowo.

Drużyny walczące w ostatniej 34 kolejce III Ligi o utrzymanie - miejsca 12-15.

Jeśli Mławianka się utrzyma w 3 Lidze, miejscem spadkowym w 5 Lidze będzie wówczas 12 - obecnie zajmuje je Okęcie Warszawa. Zespół ten ma 5 punktów straty do Mazura - do zdobycia w 3 kolejkach jest 9 punktów i identyczny bilans meczy bezpośrednich (raz zwycięstwo 3:2 Mazura i raz 3:2 Okęcia).

Za Mazurem w tabeli jest też ze stratą 4 punktów i gorszym meczem bezpośrednim jest PAF Płońsk. PAF Płońsk i Okęcie zmierzą się ze sobą w następnej kolejce. Teoretycznie, w przypadku trzech porażek Mazura, i zdobycia przez PAF 5, 6, 7, 8 lub 9 punktów i Okęcia 6,7,8 lub 9 punktów, oba zespoły mogą jeszcze wyprzedzić nasz zespół w tabeli i zepchnąć na spadkowe 12 miejsce.

Bezwzględnie jedno jest pewne - jeśli Mazur wygra w 28 kolejce na wyjeździe z Narwią Ostrołęka, zapewni sobie utrzymanie w 5 Lidze bez względu na inne wyniki.