Zwycięstwo w ważnym meczu

W meczu 27 kolejki piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Gr.1 w sobotę, 1 czerwca 2024 r. seniorzy Mazura Gostynin wygrali na własnym boisku z MKS-em Ciechanów 4:0.

W pierwszej połowie nasz zespół prowadził 1:0. W 43 minucie rzut wolny wykonywał Eryk Przybylski, strzał naszego napastnika z około 20 metrów odbił bramkarz gości na słupek, ale do piłki, która spadła przed bramką dobiegł Mateusz Ostrowski i skierował ją do siatki.

Druga połowa to "piłkarski koncert" w wykonaniu Mazura. Rywale nie radzili obie z kontraatakami. W 53 minucie akcję po rajdzie przez pół boiska wykończył Eryk Przybylski, dwie minuty później piłkę w środku pola odebrał i pobiegł w kierunku bramki, strzelając na 3:0 Paweł Znyk a wynik ustalił w 74 minucie po rzucie karnym za faul na Marcinie Słojkowskim Eryk Przybylski, trafiając po raz drugi w tym meczu.

Mazur przerwał fatalną serię pięciu z rzędu porażek i nareszcie zdobył komplet punktów.

źródło: MKS CiechanówTV

To ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w 5 Lidze. Mazur zajmuje 10 miejsce z 33 punktami, siódmą od końca, a za naszą drużyną w tabeli jest 6 innych zespołów, z których cześć - Wkra Bieżuń i  Amator Maszewo są już pewne spadku do Ligi Okręgowej. Spadek zanotuje także trzecia i czwarta a także najprawdopodobniej piąta od końca drużyna w tabeli, czyli zespół z 12 miejsca oraz drużyny z miejsc 13-16.

Za tydzień nasz zespół zagra w Ostrołęce z Narwią (sobota, 8 czerwca g. 16:00).

Mazur Gostynin - MKS Ciechanów 4:0

bramki: 42' Mateusz Ostrowski, 53' 74' Eryk Przybylski, 55' Paweł Znyk

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (81' Wiktor Smyczyński), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Filip Skupiński - Marcin Słojkowski, Paweł Znyk (80' Kamil Krysiński), Mateusz Ostrowski, Michał Matecki (69' Maciej Kowalski), Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński; II trener: Paweł Kowalski

MKS Ciechanów: Rafał Olszwski - Antoni Mosakowski, Mateusz Pepłowski, Patryk Tosik, Damian Matusiak, Kamil Olszewski, Łukasz Wodzyński, Igor Olszewski, Kacper Majewski, Michał Wdowiński, Bartosz Goździelewski; trener: Łukasz Barankiewicz