Hat-trick Ziułkowskiego i Mazur umacnia się jako lider

W meczu 4 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin po dość ciężkim meczu pokonał u siebie Świt Staroźreby 4:2. Bohaterem meczu środkowy pomocnik Mateusz Ziułkowski.

Pierwszy raz Mateusz Ziułkowski trafił do siatki rywala w 12 minucie, wykorzystując prostopadłe podanie a następnie w 24 minucie podwyższył na 2:0 ten sam zawodnik, po krzyżowym podaniu od Tomasza Józwiaka i wykończeniu akcji płaskim strzałem.

W 27 minucie po długim prostopadłym podaniu pojedynek z obrońcą Kamilem Kosińskim wygrał Maciej Sobiesiak i mocnym strzałem wyprowadził Świt na wynik 2:1.

W drugiej połowie 10 minut po przerwie w kuriozalny sposób Mazur podwyższył na 3:1. Piłkę z lewej strony dośrodkował Dominik Dutkiewicz a bramkarz Świtu Damian Waśniewski łapiąc ją w powietrzu i lądując na ziemi wypuścił ją i ta wturlała się do siatki.

Kontaktową bramkę na 3:2 po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym znowu zdobył Maciej Sobiesiak, jednak Mazur nie dawał za wygraną. W doliczonym czasie gry najpierw z powodu kontuzji doszło do zmiany bramkarza u gości a następnie zwycięstwo 4:2 i tym samym strzelając hat-tricka, zapewnił Mazurowi wykańczając szybką kontrę Mateusz Ziułkowski.

Mazur z 12 punktami w tabeli umacnia się na pozycji lidera, drugi jest Kasztelan Sierpc, który po zwycięstwie u siebie z ULKS Ciółkowo 1:0 ma 2 punkty straty.

Kolejny mecz Mazur rozegra w niedzielę, 14 września 2014 r. o g. 17:00 na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku a rywalem będzie Stoczniowiec Płock.

Mazur Gostynin – Świt Staroźreby 4:2

12′, 24 i 90+4′ Mateusz Ziułkowski, 54′ Dominik Dutkiewicz – 27′ i 62 Maciej Sobiesiak

Mazur: Maciej Czapski – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak (60′ Kamil Surmak) Kamil Kosiński, Piotr Wilamowski – Arkadiusz Górecki (85′ Michał Zieliński), Konrad Stańczak, Dominik Dutkiewicz, Tomasz Józwiak (70′ Rafał Wilamowski)– Mateusz Ziułkowski, Bartosz Komorowski (90′ Mateusz Tomaszewski); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Świt: Damian Waśniewski (90+2′ Hubert Sadecki) – Michał Lewandowski, Adrian Majewski, Dariusz Jaroń, Kamil Oskroba, Michał Sobczak, Adrian Chrzanowski, Patryk Janiszewski, Kamil Kasiura, Patryk Biernat (46′ Łukasz Kawecki), Maciej Sobiesiak; trener: Cezariusz Raczkowski