Historycznie wysokie zwycięstwo seniorów Mazura

Pogromem 7:0 zakończył się mecz 22 kolejki IV Ligi Mazowieckiej seniorów Mazura Gostynin w Szydłowie z tamtejszą Koroną. Podopieczni trenera Artura Szulwacha pokazują, że nie są bez szans na utrzymanie w IV Lidze, w co wielu wątpiło po rundzie jesiennej.

Mecz o dużym ciężarze gatunkowym pomiędzy Mazurem a Koroną w Szydłowie koło Mławy był ważny z punktu widzenia tabeli. Oba zespoły zgromadziły po 17 punktów, Korona zajmowała 14 a Mazur 15 miejsce, gdyż piłkarze z Szydłowa wygrali bezpośredni mecz w rundzie jesiennej (3:2).

Mazur jednak szybko objął prowadzenie, w 24 minucie grający doskonały mecz Adrian Żuchniewicz, który wzmocnił Mazur w przerwie zimowej, pięknie wykorzystał rzut wolny z 30 metrów i Mazur prowadził 1:0. Dwanaście minut później było już 3:0 dla Mazura, w 35 minucie akcję prawą stroną wykończył Rafał Wilamowski, kilkadziesiąt sekund później po dośrodkowaniu z lewej strony przez Łukasza Kiełbasę akcję bramką zakończył Maciej Koziorowski. Do przerwy było 4:0, do siatki po raz drugi trafił Rafał Wilamowski, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Żuchniewiczu.

Po przerwie festiwal strzelecki Mazura trwał nadal, w 53 minucie po strzale z dystansu Bartłomieja Dębickiego było 5:0, minutę później po raz drugi trafił Adrian Żuchniewicz. Wynik na 7:0 ustalił Rafał Wilamowski w 67 minucie, strzelając tym samym swojego trzeciego gola w tym meczu i zdobywając hat-tricka.

Było to historyczne zwycięstwo, gdyż Mazur po raz pierwszy w ostatnich latach wygrał tak wysoko różnicą siedmiu bramek w rozgrywkach ligi wojewódzkiej (mazowieckiej). Dotychczas najwyższym zwycięstwem była wygrana 6:1 na wyjeździe z Kasztelanem Sierpc w czerwcu 2013 roku, kiedy to Mazur utrzymał się w IV lidze a trenerem wówczas był Waldemar Figurski.

Natomiast tak wysoko Mazur wygrał po raz ostatni niemal rok temu (9 maja 2015 r.), jednak w niższym poziomie rozgrywek – Płockiej Lidze Okręgowej. Wówczas to rywalem u siebie był Orzeł Goleszyn i padł wynik również 7:0.

Tym wynikiem i postawą na boisku (trzeci z rzędu wygrany mecz) Mazur potwierdza, że nie jest spisany na straty w walce o utrzymanie w czwartej lidze, w co nie dało się wierzyć po rundzie jesiennej, gdy Mazur był na 16 miejscu z zaledwie 10 punktami. Obecnie gostyniński zespół ma 20 punktów i zajmuje 14 miejsce.

Ilość drużyn, które opuszczą szeregi czwartej ligi uzależniona jest to od ilości drużyn z województwa mazowieckiego, które spadną z 3 ligi do 4 ligi. Zapowiada to na pewno ciekawy finisz rozgrywek i miejmy nadzieję, pomyślny dla Mazura.

Kolejny mecz to pojedynek z Huraganem Wołomin w sobotę, 30 kwietnia 2016 r. o g. 16:00 na Stadionie MOSiR w Gostyninie. Zapraszamy na trybuny.

Korona Szydłowo – Mazur Gostynin 0:7

Bramki: 24' i 54' Adrian Żuchniewicz, 35' 44' i 67' Rafał Wilamowski, 36' Maciej Koziorowski, 53' Bartłomiej Dębicki

Korona: Grzegorz Jabłonowski – Mateusz Kowalski (46' Kamil Bartkowski), Piotr Karpiński, Kacper Małecki, Łukasz Wodzyński, Rafał Kieczmar, Jarosław Bartnikowski (88' Marcin Kacprzak), Dawid Kowalski – żółta kartka (46' Paweł Podlewski), Kamil Głowacki - żółta kartka (84' Sebastian Rykowski), Krzysztof Kłos, Kamil Jakubiak; trener: Włodzimierz Gorczyca

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Wilamowski (50' Arkadiusz Górecki), Mateusz Ziułkowski (69' Tomasz Józwiak), Piotr Dutkiewicz (66' Bartosz Dutkiewicz), Łukasz Kiełbasa, Dominik Dutkiewicz, Bartłomiej Dębicki, Adrian Żuchniewicz, Maciej Koziorowski, Damian Surmak (61' Bartosz Komorowski), Rafał Wilamowski; trener: Artur Szulwach