Kolejne potknięcie Kasztelana Sierpc wykorzystuje Mazur

Kolejny ważny krok ku awansowi do IV Ligi zrobili seniorzy Mazura Gostynin. Podopieczni trenera Artura Szulwacha w środę, 13 maja 2015 r. w zaległym meczu 15 kolejki pokonali na trudnym terenie na wyjeździe Unię Czermno 2:0.

Bardzo dobre wieści nadeszły z Iłowa, gdzie swój mecz rozgrywał Kasztelan Sierpc. „Piwosze” mający 6 punktów straty do Mazura nieoczekiwanie przegrali z Unią 3:5 i tracą już 9 punktów do gostynińskiego zespołu. Do końca rozgrywek pozostało sześć spotkań, za 1,5 tygodnia dojdzie do potyczki Mazura z Kasztelanem. Jeśli gostynianie nie przegrają tego meczu, będzie można powoli zaczynać świętować powrót do IV Ligi.

Spotkanie w Czermnie na wąskim i nierównym boisku szybko ułożyło się po myśli Mazura.

Już w 2 minucie po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego na 1:0 trafił Damian Surmak, druga bramkę strzelił ten sam zawodnik w niemal identycznej sytuacji z rzutu wolnego, tylko z dalszej odległości w 29 minucie.

Niestety, boisko w Czermnie uniemożliwiało techniczną grę z wymianą podań, co wykorzystywali przyzwyczajeni do gry na tym terenie gospodarze. W 34 minucie byli bliscy trafienia, lecz w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do pustej bramki po przelobowaniu bramkarza Mazura Roberta Ratajskiego wybił Patryk Matusiak.

Po przerwie w 55 minucie doszło do groźnie wyglądającej sytuacji, w której głowami zderzyli się jeden z zawodników Unii z piłkarzem Mazura Dominikiem Dutkiewiczem. Pomocnik gostynińskiego zespołu długo nie mógł się podnieść z boiska i w efekcie niezbędna była interwencja lekarska i przewiezienie do szpitala na badania. Jego występ w kolejnych meczach sezonu niestety stoi pod znakiem zapytania, na pewno nie wystąpi w najbliższym meczu.

Do końca meczu na Mazur kontrolował sytuację na boisku a gospodarze nie stworzyli żadnej już sytuacji bramkowej i mecz zakończył się zasłużoną wygraną Mazura 2:0.

Kolejne spotkanie to pojedynek u siebie z trzecim, ale tracącym już 15 punktów do Mazura, Amatorem Maszewo. Mecz w najbliższą sobotę, 16 maja 2015 r. o g. 13:00, serdecznie zapraszamy na trybuny Stadionu MOSiR w Gostyninie.

Unia Czermno - Mazur Gostynin 0:2

Bramki: 2' i 29' Damian Surmak

Unia: Radosław Kochanek – Kamil Borkowski, Damian Sztendor, Jacek Jabłoński, Marcin Gieras, Przemysław Nowicki, Łukasz Woźniak, Patryk Wawrzyniak, Łukasz Wiśniewski I (żółta kartka), Patryk Cieślak, Łukasz Wiśniewski II; trener: Bartosz Chyra

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Konrad Stańczak, Piotr Wilamowski, Tomasz Józwiak (60' Mariusz Surmak), Arkadiusz Górecki, Dominik Dutkiewicz (57' Hubert Jaśkiewicz), Rafał Wilamowski (74' Kamil Kosiński), Damian Surmak (90' Bartosz Dutkiewicz), Bartosz Komorowski; trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski