Mazur pokazał „pazur”!

Pierwsze trzy punkty tego sezonu wywalczyli na boisku w Goleszynie piłkarze Mazura Gostynin. Po heroicznej walce w 30-stopniowym upale, kończąc mecz w podwójnym osłabieniu, wygrali w emocjonującym meczu 2 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej na wyjeździe 2:1.

Debiut ligowy dotychczasowego asystenta Jana Błaszczyka w roli pierwszego trenera seniorów Mazura wypadł okazale i szczęśliwie, choć pierwsze minuty nie zapowiadały dobrego zakończenia. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, w 42 minucie po rzucie karnym trafił Mateusz Biegański.

W drugiej połowie Mazur ruszył do przodu odrabiać straty, w 52 minucie wyrównał stan meczu Rafał Wilamowski po strzale z rzutu wolnego z około 30 metrów.

Na prowadzenie drużyn z Gostynina wyprowadził po pięknym strzele z dystansu Arkadiusz Wróblewski, który wzmocnił Mazur w przerwie miedzy sezonami. Z każdą minutą coraz ciężej jednak było bronić korzystnego wyniku piłkarzom Mazura, gdyż od 73 minuty grali w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla Adama Dutkiewicza a od 83 minuty po także dwóch żółtych kartkach Łukasza Kiełbasy Mazur zmuszony był kończyć w dziewięciu przeciwko jedenastu rywalom. Bohaterem meczu poza strzelcami bramek został jednak bez wątpienia bramkarz Mazura Bartosz Tomczak, który w 75 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Kądalskiego z Orła Goleszyn.

Drugi debiut w Mazurze tego dnia, to występ w ostatnich minutach młodego zawodnika Arkadiusza Kalinowskiego, który przyszedł do Mazura z Lwówianki Lwówek i jest piątym pozyskanym z poza Mazura zawodnikiem do kadry na ten sezon.

Piłkarze Mazura pokazali wolę walki i zaangażowanie, pomimo naporu gospodarzy nie dali sobie odebrać zwycięstwa i trzech punktów.

Kolejny mecz – 3 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej – Mazur w Gostyninie na Stadionie MOSiR, w sobotę 3 września 2016 r. o g. 17:00 a rywalem będzie zespół Spójnia Mała Wieś.

Orzeł Goleszyn – Mazur Gostynin 1:2

Bramki: 42' Mateusz Biegański – 51' Rafał Wilamowski, 68' Arkadiusz Wróblewski

Orzeł: Mariusz Malinowski – Tomasz Braniecki, Kamil Kitombo, Marcin Rudziński, Piotr Widzyński (24' Jarosław Rutkowski – żółta kartka), Marcin Szczepkowski, Albert Sołdański (71' Przemysław Borowski), Dawid Krajenta (42' Marcin Maliszewski), Marcin Kądalski, Łukasz Suliński, Mateusz Biegański; trener: Marek Bolimowski

Mazur Gostynin: Bartosz Tomczak – Bartosz Dutkiewicz, Maciej Piórkowski - żółta kartka, Łukasz Kiełbasa (żółta kartka + żółta kartka = 83' czerwona kartka), Adam Dutkiewicz (żółta kartka + żółta kartka = 73' czerwona kartka), Sebastian Surmak, Arkadiusz Wróblewski, Michał Matecki - żółta kartka, Przemysław Kamiński (90' Arkadiusz Kalinowski), Piotr Wachaczyk, Rafał Wilamowski; trener: Jan Błaszczyk