Mazur przegrał przez niesłuszny rzut karny

W meczu 4 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin w mocno kontrowersyjnych okolicznościach przegrał na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2.

Spotkanie, rozegrane we wtorek, 25 sierpnia odbywało się w trudnych, deszczowych i wietrznych warunkach atmosferycznych, co miało wpływ na grę obu drużyn. Mecz dobrze zaczął gostyniński zespół, w 17 minucie piłkę zagrał w pole karne Tomasz Józwiak, piłka spadła do nadbiegającego Huberta Jaśkiewicza, którego strzał zablokował ręką zawodnik gospodarzy Damian Guzek. Sędzia Paweł Jenda z Siedlec musiał podjąć jedyną słuszną decyzję, czyli podyktować rzut karny i ukarać zawodnika z Mińska czerwoną kartką. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Damian Surmak. Minutę przed przerwą grając w dziesięciu gospodarze jednak wyrównali, po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Rafał Słowik i pokonał Roberta Ratajskiego.

W drugiej połowie doszło do przedziwnej sytuacji, w której to w jednych z niegroźnych akcji futbolówkę w polu karnym przyjmował na klatkę piersiową Dominik Dutkiewicz a wyłącznie sędzia główny Paweł Jenda pomimo początkowego zawahania i złej pozycji do obserwacji, co pokazały powtórki, zauważył w tej sytuacji zagranie ręką i podyktował rzut karny. Zawodnicy i sztab szkoleniowy Mazura głośno protestowali, jednak protesty na nic się zdały, a jedenastkę „z kapelusza” na bramkę zamienił Michał Bondara.

Mimo ogromnych chęci i zaangażowania Mazur nie zdołał już wyrównać a gospodarze skutecznie bronili się na mokrym i śliskim boisku do końca spotkania.

Mazur w tabeli nadal zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 3 punktów.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Mazur Gostynin 2:1
Bramki: 44' Rafał Słowik (asysta Michał Bondara), 60' Michał Bondara (rzut karny) – 18' Damian Surmak (rzut karny)
Żółte kartki:Kowalczyk, Bondara, Puciłowski, Matak - D. Surmak, D. Dutkiewicz, Kowalczyk
Czerwona kartka: Damian Guzek (18, za zagranie ręką w polu karnym)
Mazovia: Wojciech Szelągowski – Piotr Sobótka, Alan Grabek, Damian Guzek, Michał Herman, Łukasz Puciłowski, Jarosław Krajewski, Marcin Kowalczyk (70' Daniel Smuga), Rafał Słowik (90' Robert Przyborowski), Bartosz Kozakiewicz, Michał Bondara (78' Dawid Matak), trener: Janusz Puchalski

Mazur: Robert Ratajski - Piotr Dutkiewicz, Dominik Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Kamil Staniszewski, Arkadiusz Górecki (32' Mateusz Ziółkowski), Damian Surmak, Hubert Jaśkiewicz, Tomasz Józwiak (60 Łukasz Kaczmarek), Rafał Wilamowski (60' Bartosz Komorowski), Kamil Kowalczyk; trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Pozostałe mecze 4 kolejki w środę, 26 sierpnia.