Wygrany sparing seniorów. Dwa gole Mateusza Ostrowskiego

W sobotę, 25 lutego 2017 r. na boisku ze sztuczną nawierzchnią OSiR Włocławek seniorzy Mazura Gostynin rozegrali drugą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2016/17 w Płockiej Lidze Okręgowej. Rywalem był Kujawiak Kowal.

Mazur do przerwy prowadził z Kujawiakiem (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska)2:0, strzelcem obu goli był 16-letni Mateusz Ostrowski.

Utalentowany młody piłkarz z zespołu juniorów U-17 Arkadiusza Szluczewskiego tydzień temu zadebiutował w zespole seniorów a w sobotnim sparingu z Kowalem po raz pierwszy wyszedł od pierwszej minuty w podstawowym składzie, będąc jednym z najlepszych zawodników na placu gry.

W drugiej połowie rywale najpierw strzelili kontaktową bramkę, by doprowadzić na 6 minut przed końcem do remisu. Mazur nie dawał za wygraną, i choć to jednak mecz towarzyski, to dążył to wygrania meczu i ten cel udał się. Na 3:2 po pięknym strzale z dystansu podwyższył wynik Michał Matecki a na 4:2 ustalił najlepszy strzelec Mazura w rundzie jesiennej Jakub Kustra.

Kolejny sparing Mazura za cztery dni, w środę 1 marca 2017 r. o g. 17:00 na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku nasz zespół zagra z juniorami Wisły Płock U-19 – rocznik 1998-99.

Mazur Gostynin – Kujawiak Kowal 4:2

Bramki dla Mazura: 26' i 35' Mateusz Ostrowski, 86' Michał Matecki, 90' Jakub Kustra

Mazur rozpoczął mecz w składzie: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz (grający trener), Paweł Winnicki, Łukasz Kiełbasa – Rafał Wilamowski, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Michał Matecki - Jakub Kustra, Piotr Wachaczyk;

grający trenerzy: Piotr Dutkiewicz (I) i Bartłomiej Dębicki (II)

zagrali także: Przemysław Kamiński, Sebastian Surmak, zawodnik testowany